Legia Warszawa pokonała w Tychach GKS 3-0 w 1/16 Fortuna Pucharu Polski, strzelając trzy gole w pierwszej części. Zbierający jak najgorsze recenzje za mecze ligowe warszawianie wyszli na pojedynek z pierwszoligowcem mocno skoncentrowani i już w praktyce po trzech kwadransach sprawa awansu do dalszego etapu była rozstrzygnięta.

Krytykowana za cztery porażki ligowe oraz ich styl Legia niczym smok rzuciła się na tyszan. Wydawało się, że już w 5. minucie może objąć prowadzenie po faulu w polu karnym na Sliszu. Analiza VAR wykazała, że żadnego przewinienia gospodarzy nie było i pierwszy ich niepokój został zażegnany. Okazało się, że na bardzo krótki czas. W 10. minucie po akcji prawą stronę Josue otrzymał odwrócony do bramki Kramer, którego obrót i piekielnie mocny strzał dał „Wojskowym” prowadzenie. 4 minuty potem rozpędzony Dias wpadł w pole karne, obsłużył znakomicie Guala, któremu pozostało sfinalizować drugiego gola dla warszawian. Po niespełna kwadransie tyszanie więc przegrywali 0-2, będąc już mocno oszołomionymi. Legia wciąż przeważała, czekając na kolejne trafienie ponad 20 minut. Wreszcie po trójkowej akcji Josue, Wszołka i Kramera temu ostatniemu pozostało wbić piłkę do pustej bramki.

Po przerwie ponad 13-tysięczna publiczność mogła ponarzekać na brak większych emocji. Stołeczny zespół kontrolował to spotkanie, a gospodarze nie byli w stanie wywołać impulsu na podwyższenie adrenaliny spotkania. Atak pozycyjny Tych nie mógł zagrozić pewnie zachowującej się defensywie Legii więc w kolejnych trzech kwadransach zabrakło już goli, a nawet sytuacji na nie.

Warszawianie pewnie awansowali do 1/8.

Fortuna Puchar Polski – 1/16
GKS Tychy – Legia Warszawa 0:3 (0:3)
Kramer 10′ i 35′, Gual 14′

GKS Tychy: Kostrzewski – Tecław, Budnicki, Nedić – Machowski (Dijaković 46′), Żytek (Radecki 40’), Wojtuszek, Błachewicz – Rumin (Mikita 46′), Śpiączka (Skibicki 76’), Niewiarowski (Mystkowski 46′).

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek (Rosołek 80’), Slisz (Strzałek 88’), Celhaka, Gil Dias – Josue (Elitim 80’), Kramer (Pekhart 71’), Gual (Muci 71’).

Żółte kartki: Budnicki, Dijaković.