Otwarcie 5. serii TAURON Ligi odbyło się na rzeszowskim Podpromiu zgodnie z planem. PGE Rysice nie dały szans #VolleyWrocław, wygrywając w trzech setach.

Po dwóch porażkach z rzędu zadaniem PGE Rysic było poradzenie sobie z #VoilleyWrocław i zdobycie kompletu punktów. Pierwsza faza premierowego seta była wyrównana ze wskazaniem na wrocławianki, lecz jeszcze przy jednocyfrowym stanie rzeszowianki przejęły inicjatywę. Od stanu 6:7 miejscowe dołożyły 6 „oczek”, a w tym czasie zespół z Wrocławia odpowiedział jednym (12:8). W środkowej części tej partii wynik jeszcze bardziej się rozstrzelił (16:10) i wiadome było, że goście będą miały ciężko. Wrocławianki nieśmiało odrabiały straty (22:19, jednak do happy endu było bardzo daleko (25:21).

Drugi set była mało atrakcyjny dla widowiska. Pierwsze cztery punkty padły łupem rzeszowianek (4:0), przez pół partii przyjezdne łudziły się dogonieniem rywalek (15:12). Po półmetku miejscowym szło już łatwo, gładko i przyjemnie, skutecznie grały Obiała i Coneo a PGE Rysice spokojnie, aczkolwiek zdecydowanie rozstrzygnęła na swoją korzyść (25:17).

Także na początku trzeciej partii gospodynie wypracowały sobie przewagę (7:3), którą starała się zniwelować Stronias, zagrywając asa serwisowego. To był impuls przyjezdnych, które chwilę później złapały kontakt (7:6). Choć rzeszowianki usiłowały grać swoją siatkówkę i odjechały w środku seta na 3 punkty (15:12), autowe ataki doprowadziły w tej partii do remisu (15:15). Moment później – mimo dobrych ataków Kowalskiej – nikłą inicjatywę przejęły rzeszowianki, które powtarzalnie wychodziły na jednopunktowe prowadzenie. Kontra Szlagowskiej dała jednak odzyskanie inicjatywy Rysic (22:21). Wrocławianki za wszelką cenę chciały doprowadzić do przedłużenia meczu, lecz na parkiet po stronie rzeszowskiej wróciły zawodniczki pierwszej szóstki z Katarzyną Wenerską na czele, doprowadzając do ostatniego słowa w tym pojedynku (26:24).

PGE Rysice – #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)

MVP: Katarzyna Wenerska

PGE Rysice Rzeszów: De Paula, Obiała, Centka, Wenerska, Makarowska-Kulej, Orvosova, Coneo, Szlagowska, Kalandadze, Kowalska, Jurczyk, Szczygłowska, Kubas

#VolleyWrocław: Szczurowska, Gromadowska, Lewandowska, Gancarz, Muhlsteinova, Szady, Stencelewska, Bączyńska, Ponikowska, Stronias, Pawłowska, Chorąża