Jaroslaw Zyskowski jr Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Arged BM Stal przegrywa z Treflem Sopot 70:71 w Ostrowie Wielkopolskim. Po dobrej drugiej połowie, finalnie zostali pokonani w całym meczu. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Damian Kulig z Ostrowa – 21 pkt oraz Jarosław Zyskowski z Sopotu – 16 pkt.

Trefl rozpoczął spotkanie zdobyciem czterech punktów. Trafiali Jarosław Zyskowski i Mikołaj Witliński. Szybko jednak zareagowali Ojārs Siliņš i Aigars Šķēle z Ostrowa, którzy doprowadzili do remisu 6:6. Gra toczyła się w systemie kosz za kosz, a obie drużyny co chwilę doprowadzały do wyrównania. Sytuacja zmieniła się w siódmej minucie kwarty, gdy Andy Van Vliet trafił trójkę. Auston Barnes i Szymon Tomczak dołożyli swoje celne trafienia, a kwartę zespół z Sopotu zakończył z sześcioma punktami przewagi.

Aleksander Załucki otworzył drugą kwartę celna trójką. Natomiast drużyna z Trójmiasta rozpędzała się, a ponownie trafiali Barnes i Van Vliet. Do akcji wkroczył za to po stronie Ostrowian Damian Kulig, który zanotował cztery punkty na swoim koncie. Było to jednak za mało na gości, którzy z minuty na minutę podwyższali swoje szansę na wygraną. Celna akcje kończyli Benedek Varadi i Jakub Musiał, a ich zespół prowadził 11 punktami. David Brembly i Skele próbowali pomniejszać stratę, lecz z marnym skutkiem.

Po przerwie z jeszcze większymi siłami, ruszyli do ataku podopieczni trenera Tabaka. Sukcesywnie powiększali przewagę, która w trzeciej minucie kwarty wynosiła już 16 oczek. Mieli w tym zasługę Witliński i Zyskowski, który trafił celnie za trzy. Stal nie zamierzała się mimo to tak łatwo poddać. Do boju podążyli Kulig i Šķēle, co pozwoliło im na zmniejszenie przewagi do ośmiu punktów. Trefl za to trafiał i powiększał prowadzenie, dzięki Szymonowi Tomczakowi i Musiałowi. Van Vliet dołożył swoje punkty, a Sopot ponownie prowadził 11 punktami.

Od początku ostatniej kwarty Sopocianie ponownie starali się utrzymać przewagę i dojechać do końca ze zwycięstwem na koncie. Podopieczni Andrzeja Urbana chcieli im w tym przeszkodzić. Za sprawą Nemanji Đurišić i Siliņša, zdołali zmniejszyć stratę do tylko trzech punktów. Zareagował wtedy Zyskowski, który trafił za dwa i dodatkowo wykorzystał jeden rzut wolny. Paul Scruggs dorzucił dwa oczka, pozwalające powiększyć przewagę do sześciu oczek. Lecz drużyna z Ostrowa, była w stanie doprowadzić do remisu, na 30 sekund do końca. Zyskowski zdobył dwa punkty, które pozwalały na wygraną, ale Kulig trafił za dwa i ponownie był remis. Do dogrywki jednak nie doszło, ponieważ Varadi był faulowany. Wykorzystał on jeden rzut wolny i tym samym Sopot wygrał całe spotkanie.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Trefl Sopot: 70:71 (19:25,13:18,19:17,19:11)

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Kulig 21, Đurišić 12, Šķēle 10, Brembly 8, Siliņš 7, Chatman 5, Mikalauskas 4, Załucki 3, Sewioł 0, Sulima 0

Trefl Sopot: Zyskowski 16, Barnes 15, van Vliet 11, Witliński 7, Scruggs 6, Best 4, Musiał 4, Tomczak 4, Varadi 4