fot: İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü

Krzysztof Piątek zdobył swoje pierwsze bramki w barwach tureckiego İstanbul Başakşehir, który zremisował 3:3 z MKE Ankaragücü SK, w meczu 11. kolejki ekstraklasy tureckiej.

Reprezentant Polski wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu, który po 120 sekundach przegrywał 0:1 po golu Ali Sowe. Reprezentant Polski, który na pierwszego gola czekać musiał dziesięć spotkań, doprowadził do wyrównania w 14. minucie, gdy strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. Goście ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Pedrinho, a radość z prowadzenia trwała zaledwie siedem minut, bo w 27. minucie Piątek odnalazł się w polu karnym rywali i strzałem z siedmiu metrów po raz drugi znalazł drogę do bramki rywali. Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla Ankaragucu, który ponownie objął prowadzenie po golu Tolga Ciğerci. Wynik meczu na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry ustalił Joao Figueiredo.

Na ławce rezerwowych zespołu gości znalazł się Rafał Gikiewicz. Başakşehi po jedenastu kolejkach z 13 punktami na koncie plasuje się na siedemnastym miejscu w tabeli.