Polskie duety plażowe bardzo dobrze radzą sobie w fazie grupowej Mistrzostw Świata U21. Filip Lejawa i Szymon Beta oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio w czwartek wygrali kolejne spotkania.

Lejawa i Beta starli się z chińską parą Yongji Zhou i Zongqi Xu. Pierwszy set początkowo układał się lepiej dla Azjatów. Po pewnym czasie polscy siatkarze plażowi wzięli się do roboty. Odrobili straty, i wyszli na prowadzenie, po asie serwisowym Lejawy (12:11). Później znów to Chińczycy zbudowali sobie zaliczkę. Zaciętość Polaków nie pozwaliła jednak na to, żeby odpuścić tego seta. W ostatnich akcjach szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Lejawy i Bety (21:19).

W drugim secie to już zdecydowanie biało-czerwoni dominowali. Konsekwentnie powiększali swoją zaliczkę, a w końcówce mieli aż sześć punktów przewagi. Dzięki temu ta odsłona (21:13) oraz cały mecz zakończył się wygraną Filipa Lejawy i Szymona Bety.

Lejawa/Beta – Zhou Y.J./Xu Zongqi 2:0 (21:19, 21:13)

Z bardzo dobrej strony w starciu z reprezentantkami Ekwadoru Stephany Valeska Cherrez Yucaila i Ilanna Dvorquez Saman spisały się Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. W inaugurującym secie doszły swoje rywalki dzięki atakom i serwisowi Łunio (17:17), a później mimo niełatwej końcówki udało im się zapisać tę partię na swoją korzyść (21:18).

Do połowy drugiego seta gra była wyrównana. Dopiero później to Polki wyszły na prowadzenie, po atakach Łunio. Nasze siatkarki nie myliły się w kluczowych momentach dzięki czemu w końcówce miały sporą przewagę (19:14), i chwilę później cieszyły się ze zwycięstwa 21:15 i w całym meczu 2:0.

Ciężkowska/Łunio – Stephany/Ilanna 2:0 (21:18, 21:15)

Dziś w nocy czasu polskiego Łunio i Ciężkowska zmierzą się z Morin/Wilson, a Lejawa i Beta z J. Watanyoo/Ruchisuk.