PGE Spójnia Stargard

MKS przegrywa z PGE Spójnią Stargard 98:106 w Dąbrowej Górniczej. Goście prowadzili od drugiej kwarty i utrzymali bezpieczną przewagę do końca meczu. To już szóste zwycięstwo na koncie przyjezdnych.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego 4:0 dla Stargardu, ale po chwili za dwa trafiał Tayler Persons dla MKS-u. Za sprawą celnych rzutów Stephena Browna Jr., goście mieli przewagę sześciu punktów. Gospodarze mimo to szybko dogonili rywali i dzięki Jeriahowi Horne’owi, wyszli na prowadzenie 15:14. Obie drużyny nie odpuszczały i rzucały kosz za koszem. Kwarta zakończyła się jednopunktową przewagą zespołu ze Stargardu Szczecińskiego.

Drugą kwartę oba zespoły rozpoczęły bardzo dynamicznie i co chwilę był remis lub tylko jeden punkt przewagi. Sytuacja zmieniła się, gdy Dominik Wilczek zanotował serię celnych koszy. Pozwoliło to na prowadzenie Dąbrowej Górniczej pięcioma punktami. Podopieczni trenera Machowskiego nie zamierzali jednak odpuszczać. Trafiali Wesley Gordon i Karol Gruszecki, a to pozwoliło na prowadzenie pięcioma punktami. Swoje punkty dołożyli również Benjamin Simons i Devon Daniels IV, a wynik na tablicy pokazywał 58:51 dla przyjezdnych.

Po przerwie Stargard wrócił z jeszcze większą werwą i szybko zdobył dziewięć punktów. Prowadzili już 15 oczkami, a punkty zdobywali m.in. Adam Brenk i Aleksander Langović. MKS próbował gonić rywala, ale ta sztuka nie wychodziła im do końca. Zmniejszyć stratę starali się Nicolas Carvacho i Horne. Lecz goście rozpędzali się i nie zamierzali oddać zwycięstwa rywalom. W ostatniej kwarcie zespół z Dąbrowej Górniczej miał od początku bardzo małe szanse, aby wygrać do spotkanie. Przewaga Stargardu cały czas utrzymywała się na bezpiecznym poziomie. W czwartej minucie kwarty wynosiła nawet 19 punktów. Zawodnicy ze Śląska na 25 sekund do końca meczu zmniejszyli stratę do pięciu punktów, jednak finalnie przegrali ośmioma oczkami.

MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Spójnia Stargard: 98:106 (26:27,25:31,18:25,29:23)

MKS Dąbrowa Górnicza: Persons 26, Carvacho 21, Horne 14, Garcia 12, Cabbil 10, Wilczek 9, Kulikowski 3, Piechowicz 2, Słupiński 1

PGE Spójnia Stargard: Gordon 22, Daniels IV 20, Gruszecki 13, Brown Jr. 12, Langović 11, Kowalczyk 10, Brenk 9, Simons 6, Łapeta 3, Grudziński 0