fot: PKO Ekstraklasa

W spotkaniu otwierającym 15. kolejkę PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 2:0. Dla zespołu z Niepołomic jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Pierwszą groźną akcję przeprowadziła Puszcza, a sfinalizował ją uderzeniem głową Artur Craciun. Warta odpowiedziała uderzeniem Bogdana Tiru, z którym poradził sobie Oliwier Zych. W czternastej minucie spotkania Roman Jakub z bliskiej odległości pokonał Jędrzeja Grobelnego. W 20. minucie Kamil Zapolnik próbował pokonać bramkarza Warty strzałem głową, który przeszedł obok bramki. Znakomitą paradą w 24. minucie popisał się Grobelny, który wybronił uderzenie Jakuba Bartosza. Po chwili drogę do bramki Warty znalazł Artur Craciun, który doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zagrożenia pod bramką Grobelnego, które stworzył Hubert Tomalski, z którego strzałem poradził sobie bramkarz rywali. W 58. minucie Maciej Żurawski zdecydował się na strzał zza pola karnego, który minął słupek bramki przyjezdnych. Oliwier Zych popisał się dobrą interwencją po uderzeniu z pola karnego Dario Vizingera. W 66. minucie ponownie z dobrej strony pokazał się Zych, który zatrzymał strzał głową Vizingera. Warka atakowała, a w bramce gości fantastycznie spisywał się Zych, który w 69. minucie zatrzymał uderzenie Nikiego Maenpaa. W 73. minucie kolejny raz w bramce znakomicie zachował się Zych, który wybronił strzał Konrada Matuszewskiego.