Hokeiści reprezentacji Polski już po wcześniejszych zwycięstwach z Estonią oraz Łotwą B mieli zapewniony triumf w całym Turnieju o Puchar Niepodległości, rozgrywanym w Sosnowcu. Ostatnie spotkanie z Litwą, także wygrane jak się okazało – było zatem sportową formalnością oraz pożytecznym sprawdzianem.

Mimo dużej przewagi nad Litwinami, reprezentanci Polski długo nie mogli uzyskać komfortu gry z niżej notowanym rywalem.

Wprawdzie prowadzenie nadeszło dość szybko, bo w 9. minucie Igor Smal zaskoczył litewskiego bramkarza, to przed połową spotkania był remis 1-1. Biało-Czerwoni odzyskali prowadzenie w przedostatniej minucie drugiej części po uderzeniu Alana Łyszczarczyka, a minimalne prowadzenie utrzymywało się jeszcze przez 5 minut finałowej tercji. Atut szybkościowy Polaków dał jednak znać o sobie w ostatnich kilkunastu minutach gry. Po trzech trafieniach w tym czasie podopieczni Roberta Kalabera zapewnili sobie kolejne efektowne zwycięstwo, kończąc pierwszy turniej przygotowujący reprezentację do udziału w Mistrzostwach Świata Elity.

Polska – Litwa 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
1:0 Smal (8:11), 1:1 Gintautas (26:47), 2:1 Łyszczarczyk (38:18), 3:1 Jeziorski (45:10), 4:1 Łyszczarczyk (51:06), 5:1 Bukowski (51:33)