Zakończyła się 10. kolejka futsalowej ekstraklasy. W minionej rundzie pierwsze zwycięstwo zanotowała Jagiellonia Białystok, a Constract Lubawa zakończył świetną passę Dremanu Opole-Komprachcice.

Zmagania tej kolejki rozpoczęły się w Bielsku-Białej, gdzie tamtejszy Rekord podejmował GI Malepszy Leszno. Zwycięzcy Pucharu Polski nie mieli większych problemów i spotkanie pewnie zwyciężyli 4:1.

Sobota przyniosła nam aż pięć spotkań. Najpierw, w Gliwicach, Sośnica zawalczyła o swoje pierwsze zwycięstwo z AZS Warszawa. Niestety beniaminek przegrał 1:3 i wciąż pozostaje bez zwycięstwa na najwyższym poziomie rozrywkowym.

Następnie Red Dragons Pniewy rozpoczął zmagania z BSF Bochnia. Spotkanie długo się rozkręcało, jednak druga połowa przyniosła aż 5 goli, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść gospodarzy.

Jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki był pojedynek warszawskiej Legii z Piastem Gliwice. Już po ośmiu minutach na tablicy wyników widniał wynik 1:2 dla gliwiczan. Drużynę ze stolicy dobił gol trafiony na trzy minuty przed końcem spotkania.

W Białymstoku Jagiellonia szukała pierwszego zwycięstwa w sezonie. Rywalem był znajdujący się w środku tabeli Reiter Toruń. Po bezbramkowej pierwszej połowie, obie ekipy wzięły się do pracy z która okazała się owocniejsza dla gospodarzy. Dzięki wynikowi 3:2 Jagiellonia w końcu sięgnęła po komplet punktów, jednak nadal pozostała w strefie spadkowej.

Na koniec drugiego dnia rywalizacji Eurobus Przemyśl znokautował rywali z Chorzowa. Choć pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2, to w drugiej pełną dominację pokazali gospodarze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2, a Clearex po raz czwarty wrócił do domu bez punktu.

W niedzielę, na zakończenie kolejki, odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich We-Met Kamienica Królewska podjęła walkę z łódzkim Widzewem. Sytuacja okazała się odwrotna do tej ze spotkania w Przemyślu, bo tym razem to goście zgarnęli komplet punktów zwyciężając 7 do 2. Dzięki tej wygranej Widzew zbliżył się do najlepszej piątki i do znajdującego się na tej pozycji Dremanu traci tylko 2 oczka.

W Lubawie mistrz Polski miał za zadanie zatrzymać rozpędzony, wspomniany wcześniej, Dreman. Opolanie przed tym starciem mieli passę siedmiu zwycięstw z rzędu i liczyli na kontynuację. Ich nadzieje były jeszcze większe, bo to Dreman jako pierwszy trafił do siatki w tym meczu. Błyskawicznie jednak dubletem odpowiedział Raszkowski i to Constract na przerwę schodził prowadząc. W drugiej połowie gospodarze trafiali jeszcze trzykrotnie i ostatecznie pokonali rewelacyjny Dreman 5:1.