Amp futboliści Wisły Kraków przegrali w finale Ligi Mistrzów z tureckim Şahinbey Belediyespor 2:3 (2:1). Turniej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w Europie został rozegrany w Hiszpanii, w Esteponie.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla mistrzów Polski. Wydawało się, że dwie szybkie bramki w wykonaniu Grygiela i Kapłona ustawiły mecz. Tak się jednak nie stało. Turecka drużyna, występująca w roli gościa, zdołała trafić bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą.

Później czerwoną kartkę obejrzał Bamgbopa Abayomi Alabi. Wtedy wszystko się posypało. Zawodnicy Sahinbey szybko wyrównali, a minutę przed końcem spotkania trafili zwycięskiego gola.

Wisła w fazie grupowej pokonała 2:0 włoski Sporting Amp Football, hiszpański Flamencos Amputados Sur 4:2 i gruziński FC Dila Gori 3:0 walkowerem. W półfinale krakowski zespół wygrał 1:0 z angielskim Portsmouth Amputee FC.

W finale Biała Gwiazda wystąpiła po raz drugi z rzędu. Rok wcześniej ulegli innej tureckiej drużynie, Etimesgut Amputee S. C.. Wtedy zwycięstwo smakowałoby podwójnie, bo turniej był rozgrywany właśnie w Krakowie.