Hurkacz

Hubert Hurkacz, który zastąpił w ATP Finals kontuzjowanego Greka Stefanosa Tsitsipasa przegrał w trzech setach z Serbem Novakiem Djokoviciem.

W pierwszym secie zawodnicy pewnie wygrywali gemy przy własnym podaniu i żaden z zawodników nie miał szansy na przełamanie rywala. O zwycięstwie w partii otwierającej pojedynek zdecydował tie-break, w którym lepszy okazał się Serb.

Drugi set rozpoczął się od wygrania gema do 0 przez Djokovica. Kluczowy dla losów seta był piąty gem, w którym Hurkacz przełamał rywala, nie oddając mu żadnego punkt. W ósmym gemie lider rankingu ATP miał dwie piłki na przełamanie rywala, których nie wykorzystał i Polak prowadził 5:3. W dziesiątym gemie nie miał problemów w utrzymaniu własnego podania i wygrał drugą partię 6:4.

W trzecim secie pojedynek wyrównany był jedynie w dwóch pierwszych gemach. W kolejnych doświadczony Serb przełamał dwukrotnie Hurkacza, który zdobył zaledwie jednego gema i przegrał decydującego seta 1:6.

Novak Djoković (Serbia) – Hubert Hurkacz (Polska,) 7:6(1), 4:6, 6:1