Jakub Schenk Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Arriva Twarde Pierniki przegrywają z Treflem Sopot w Toruniu. Drużyna z Trójmiasta od początku spotkania dominowała na parkiecie i finalnie wygrała 80:69.

Pierniki rozpoczęły spotkanie szybkim 8:0. Punktowali m.in. Arik Smith i Mate Vucić. Do przełamania doprowadził Benedek Varadi trafiając trójkę, a po dwa punkty dołożyli Szymon Tomczak i Aaron Best. Pozwoliło to na zmniejszenie straty tylko do jednego punktu. Toruń był jednak bardzo zmotywowany, aby zatrzymać rywala i nie pozwolić mu wyjść na prowadzenie. Udało się to jedynie na chwilę, ponieważ Trefl zaliczył serię trzech trójek z rzędu. Trafiał dwa razy Jakub Schenk, raz Jakub Musiał, a Sopot przed końcem kwarty prowadził 22:19.

Już od początku drugiej kwarty zawodnicy z Trójmiasta pokazali dominację. Zdobyli sześć punktów z rzędu i odjechali na dziewięć punktów przewagi. Sytuację próbował ratować Smith, który raz za razem trafiał do kosza. Jednak było to za mało na zawodników trenera Tabaka, którzy starali się utrzymać bezpieczną przewagę. Na przemian trafiali Mikołaj Witliński i Varadi, którzy zdobyli w sumie dziesięć punktów dla swojego zespołu.

Po przerwie ekipa z Sopotu nie oglądała się na rywala i momentalnie zdobyła kolejne punkty. Trafiali Schenk i Tomczak, a przewaga wynosiła już 12 oczek. Pierniki zdołały zmniejszyć stratę do pięciu punktów, za sprawą Gorana Filipovića i Smitha. Mimo to Trefl nie dawał za wygraną i krok po kroku zmierzał do zwycięstwa. Ponownie trafiali Best i Witliński, a swoje pierwsze punkty w tym spotkaniu zanotował Jarosław Zyskowski. Ostatnia kwartę Toruń zaczynał z 11 punktami straty i nie zapowiadało się, aby je odrobił i wygrał ten mecz. Próbę jednak podjęli Aljaz Kunc i Filipović, jednak potrafili zmniejszyć stratę jedynie do dziewięciu punktów. Goście nie spoczęli na laurach i co chwilę trafiali kolejne kosze. Coraz bardziej oddalali się od rywala, a pomagała im w tym dobra skuteczność Zyskowskiego, który trafiał m.in. dwie trójki. Ostatecznie przyjezdni wygrali różnicą 11 punktów.

Arriva Twarde Pierniki Toruń – Trefl Sopot: 69:80 (19:22,13:18,19:22,18:18)

Arriva Twarde Pierniki Toruń: Smith 19, Filipović 14, Vucić 6. Kunc 6, Cel 5, Diggs 5, Diduszko 4, Tomaszewski 3, Sowiński 0, Lipiński 0

Trefl Sopot: Best 12, Schenk 12, Zyskowski 11, Varadi 11, Witliński 10, Tomczak 8, van Vliet 6, Musiał 3, Barnes 0, Scruggs 0