Mistrzostwa Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów trwają w najlepsze. Tym razem w Meksyku do rywalizacji stanęli Maria Połka i Marcin Wiatrowicz. Polska sztangistka zajęła ósme miejsce bijąc przy tym rekord Polski w rwaniu.

Połka zmagała się w kategorii do 59 kg. Jej łączny wynik w dwuboju – 186 kg. pozwolił jej uplasować się na ósmym miejscu. Szczególne wrażenie zrobiła jej dyspozycja w rwaniu, gdzie uzyskała 84 kg, co jest nowym rekordem Polski U20, U23 i Elite. Do tego dołożyła 102 kg. w podrzucie. Do podium Polce zabrakło sporo – dziesięć kilogramów. Złoty medal zdobyła Ukrainka Svitlana Samuliak (214 kg).

W kategorii wagowej do 67 kg. mieliśmy Marcina Wiatrowicza, który zajął dwunastą lokatę. Udało mu się wyrwać 120 kg oraz podrzucić 140 kg. co dało łącznie 260 kg. w dwuboju. Żeby myśleć o medalu trzeba było podnieść zdecydowanie więcej kilogramów. Mistrzem Świata Juniorów w tej kategorii został Ormianin Gor Sahakyan (305 kg).