KOBY MCEWEN fot.Karol Makowski polski-sport.com

Tauron GTK wygrywa z PGE Spójnią Stargard 76:74 w Gliwicach. Po wyrównanym spotkaniu zwyciężyła ekipa ze Śląska i odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Aleksandar Langović ze Spójni rozpoczął spotkanie celnym rzutem za dwa, a już za chwilę odpowiedzieli mu swoimi rzutami Joshua Price i Koby Mcewen, wyprowadzając Gliwice na prowadzenie 5:2. Goście jednak szybko odrobili przewagę i dzięki celnym koszom Adama Brenka i Devona Davielsa Iv, prowadzili 13:7. GTK nie poddawało się mimo to i trzy razy zbliżyło się do rywala na jeden punkt straty. Trafiali Martins Laksa i Łukasz Frąckiewicz. Po stronie rywali sześć  punktów z rzędu zdobył Karol Gruszecki, a jego drużyna przed końcem kwarty prowadziła czterema punktami.

Druga kwarta należała do zawodników trenera Turkiewicza, choć od początku na to się nie zapowiadało. Spójnia szybko zdobyła sześć punktów z rzędu, a trafiali Dominik Grudziński i Adam Łapeta. Strata wynosiła już dziesięć punktów, ale Gliwice swoją grą zespołową w ósmej minucie drugiej kwarty doprowadzili do wyniku 37:35 dla nich. Aż osiem punktów zdobyli po faulach i wykorzystanych przez nich rzutach osobistych. Prowadzenia nie oddali już do końca pierwszej połowy, a przewagę pomogli utrzymać Kadre Gray i Mcewen.

Po przerwie Stargard doprowadził w trzeciej minucie do remisu 42:42, dzięki punktom Gruszeckiego i Langovića. Mimo to Gliwice szybko odskoczyły na cztery punkty przewagi, ale już za chwilę goście ponownie wyszli na prowadzenie. Żaden z zespołów nie odpuszczał i raz za razem prześcigali się w prowadzeniu. Na dwie minuty przed końcem kwarty, podopieczni trenera Machowskiego prowadzili już siedmioma oczkami. Punktowali m.in. Benjamin Simons i Wesley Gordon, tym samym utrzymali dwupunktową przewagę do końca kwarty. GTK już od początku czwartej kwarty ruszył do ataku. Zdobył pięć punktów z rzędu i prowadził 63:60. Spójnia aczkolwiek doprowadziła do wyrównania, a nawet wyszła na prowadzenie 74:70. Trafiali Gordon i Daniels Iv. . Gospodarze nie poddali się  i zdobyli sześć punktów z rzędu, tym samym wygrali całe spotkanie dwoma punktami przewagi.

Tauron GTK Gliwice – PGE Spójnia Stargard: 76:74 (19:23,21:15,18:22,18:14)

Tauron GTK Gliwice: Mcewen 17, Price 14, Frąckiewicz 13, Gray 12, Laksa 8, Henderson Jr. 6, Busz 6, Bender 0, Samsonowicz 0

PGE Spójnia Stargard: Gruszecki 16, Gordon 15, Daniels IV 14, Langović 12, Łapeta 5, Brenk 4, Simons 4, Grudziński 4, Brown Jr. 0, Kowalczyk 0