fot: Łukasz Konieczny

Czarni Antrans Sosnowiec wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:1 po golach Klaudii Miłek i Nikol Kaletki, a bramkę dla Śląska zdobyła Oliwia Szperkowska, która umieściła piłkę we własnej bramce.

W trzeciej minucie lewą stroną przedarła się Anna Rędzia, która dośrodkowała w pole karne, a piłkę przechwyciła Anna Bocian. W siódmej minucie Karlina Miksone oddała strzał z dystansu, który przeszedł daleko obok bramki przyjezdnych. W ósmej minucie Kaletka znalazła się w znakomitej sytuacji, a jej strzał w znakomitym stylu wybroniła Anna Bocian. Indywidualną akcję celnym strzałem wykończyła Klaudia Miłek, z której uderzeniem pewnie poradziła sobie bramkarka Śląska. Chwile później Kaletka wpadła w pole karne i próbowała zagrać do wbiegających na piąty metr zawodniczek z Sosnowca, a jej zagranie zostało ostatecznie zablokowane. W odpowiedzi Karolina Iwaśko uderzała z dystansu, a piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. W 29. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszła Karolina Iwaśko, która z bliskiej odległości strzeliła obok bramki. W 37. minucie Nikol Kaletka otrzymała znakomite podanie i przechwyciła piłkę, zostawiając wszystkie zawodniczki Śląska za plecami i zdecydowała się na zagranie w polu karnym do Klaudii Miłek, która umieściła piłkę w bramce rywalek. W 40. minucie Klaudia Miłek uderzała z bliskiej odległości, a strzał został zablokowany i piłka opuściła boisko.

Na początku drugiej części spotkania na strzał zza pola karnego zdecydowała się Marcelina Buś, a jej uderzenie zostało obronione przez Oliwie Szperkowską. W 55. minucie Miłek wpadła w pole karne i została faulowana przez jedną z zawodniczek przyjezdnych, a Katarzyna Lisiecka-Sęk wskazała na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszłą Nikola Kaletka, a jej strzał obroniła Anna Bocian, a dobitka Anny Rędzi zatrzymała się na bocznej siatce. W 61. minucie Joanna Wróblewska uderzyła z rzutu wolnego, a piłka zatrzymała się na poprzeczce i opuściła plac gry. Klaudia Miłek mogła ustrzelić dublet po tym jak otrzymała znakomite podanie od Andrei Horvathovej i uderzyła głową minimalnie obok słupka. W 69. minucie Nikol Kaletka zrewanżowała się za niewykorzystany rzut karny i po podaniu Karliny Miksone pokonała z jedenastu metrów Anne Bocian. Natalia Chudzik zdecydowała się na prostopadłe zagranie do Klaudii Miłek, której do przejęcia piłki i wyjścia sam na sam z bramkarką rywalek zabrakło centymetrów. W doliczonym czasie gry Śląsk zdobył bramką kontaktową po tym jak Oliwia Szperkowska przy próie wybicia piłki skierowała futbolówkę we własnej bramce.