fot: FB Pogoń Szczecin Kobiety

Pogoń Szczecin pokonała w meczu 11. kolejki Orlen Ekstraligi Rekord Bielsko-Biała 4:0. Dzięki zwycięstwu zespół Pogoni przerwę zimową spędzi na pozycji lidera tabeli.

W czwartej minucie Agnieszka Glinka próbowała dośrodkować piłkę w pole karne gospodyń, ale jej próba została zablokowana. W szóstej minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Marianna Litwiniec, a piłka poszybowała wysoko nad bramką Ludwiczak. Kilka sekund późnej Natalia Oleszkiewicz uderzała zza pola karnego i piłka przeszła obok bramki przyjezdnych. W dziewiątej minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Jaylen Crim, która przegrała pojedynek z bramkarką rywalek. W 36. minucie Emilia Zdunek uderzyła zza pola karnego, a dobrze w bramce spisała się Ludwiczak, która poradziła sobie z uderzeniem rywalki. Pogoń wyszła na prowadzenie w 28. minucie po tym jak Marianna Litwiniec dośrodkowała po pole karne, a piłkę przed siebie wypiąstkowała Jessica Ludwiczak, a do piłki doszła Martyna Brodzik, która strzałem z dziesięciu metrów umieściła piłkę w bramce Rekordzistek. Pierwsze celne podanie przyjezdne zanotowały w 43. minucie, gdy ze strzałem Martyny Gąsiorek poradziła sobie Anna Palińska.

W 48. minucie Zofia Giętkowska wpadła w pole karne i zagrała do Amerykanki Jaylen Crim, która mocnym uderzeniem pokonała Jessice Ludwiczak. W 54. minucie do dośrodkowania z prawej strony boiska doszła Crim, która uderzyła zbyt lekko by zaskoczyć Ludwiczak. Fatalny błąd popełniły zawodniczki Rekordu przy rozegraniu piłki od własnej bramki i piłkę przejęła Emilia Zdunek, jednak uderzyła zbyt lekko, by pokonać wracającą do bramki bramkarkę rywalek. Julia Gutkowska zdecydowała się na indywidualną akcję, którą zakończyła strzałem z dystansu, a piłkę na rzut rożny wybiła Palińska. W znakomitej sytuacji znalazła się Oleszkiewicz, która minęła jedną z rywalek w polu karnym i mając przed sobą bramkarkę rywalek przegrała pojedynek z Ludwiczak. Gospodynie podwyższył prowadzenie po znakomitej akcji Zofii Giętkowskiej, która zagrała z prawej strony boiska do Natalii Oleszkiewicz, a ta wycofała piłkę na trzeci metr do Crim, która z bliskiej odległoci bez większych problemów umieściła piłkę w bramce rywalek. W 71. minucie z dystansu uderzała Alicja Bednarek, a piłka minęła bramkę strzeżoną przez Annę Palińską. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Martyna Brodzik uderzała wzdłuż bramki, a Małgorzata Lichwa wybiła futbolówkę na rzut rożny. W 86. minucie Kornelia Okoniewska odnalazła się najlepiej w polu karnym i uderzyła na bramkę rywalek, a jej strzał został zablokowany i piłka opuściła boisko. Po chwili Oleszkiewicz uderzała głową, a bez problemów ze strzałem poradziła sobie Ludwiczak. Chwile później Emilia Zdunek doszła do piłki wybitej przez Ludwiczak i uderzeniem z pola karnego pokonała interweniującą bramkarkę rywalek. Dla Zdunek było to setne trafienie w rozgrywkach Ekstraligi! W doliczonym czasie groźnie uderzała Karolina Czyż, a ze strzałem poradzila sobie Palińska.