fot: Anna Langowska/058sport.pl

O godzinie 12:00 na obiekcie w Koninie naprzeciwko siebie stanęły Medyczki i piłkarki z Tczewa. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem zespołu Pogoni 2:1.

Przystępując do dzisiejszego spotkania KKPK Medyk POLOmarket Konin plasuje się z dorobkiem sześciu oczek na przedostatnim miejscu w tabeli, tczewianki znajdują się trzy pozycje wyżej z dorobkiem trzynastu punktów na koncie. Dla obu zespołów będzie to był to bardzo ważny pojedynek, Medyczki muszą punktować na własnym obiekcie, chcąc utrzymać się na najwyższym poziomie rozgrywkowym, z kolei Pogoń, zdobywając dzisiaj komplet punktów mogła zbliżyć się do czołówki ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego rozgrywania piłki przez Pogoń, w drugiej minucie gry Katarzyna Nowak zdecydowała się na uderzenie z dystansu, był to jednak strzał niecelny. Cztery minuty później ponownie próbę uderzenia z dalszej odległości podjęły tczewianki, Małgorzata Korda posłała piłkę wysoko nad poprzeczką. W 7. minucie świetnie odpowiedziały Medyczki, w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazła się Milica Andrić, chorągiewka sędzi Anny Dąbrowskiej powędrowała jednak w górę i Monika Mularczyk odgwizdała pozycję spaloną. Chwilę później składną akcję wyprowadziły gościnie, na bramkę zza linii szesnastego metra niecelnie uderzała tym razem Julia Jędrzejewska. W 14. minucie gry, po okresie niedokładności z obu stron, świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadziły koninianki. Przed doskonałą okazją do otworzenia wyniku spotkania stanęła Jelena Vujadinović, jej strzał  z okolic dziewiątego metra pewnie obroniła jednak Adriana Banaszkiewicz.
W 16. minucie pojedynku rewelacyjną dwójkową akcję na lewym skrzydle rozegrały Milica Andrić i Julia Chudy, której dośrodkowanie bezbłędnym uderzeniem na bramkę zamieniła Jelena Vujadinović. Ta bramka z pewnością jeszcze bardziej podkręci tempo dzisiejszego meczu, na którego intensywność i tak nie można było do tej pory narzekać! Dwie minuty później dobrze pograły ze sobą dwie Greczynki w składzie Medyczek: Elena Aristodemou i Grigoria Pouliou, piłka znalazła się w polu karnym rywalek, które jednak dobrze sobie w tej sytuacji poradziły i zażegnały niebezpieczeństwo. W 22. minucie ponownie do głosu doszła Pogoń, jedna z zawodniczek oddała strzał na bramkę, który przyniósł rzut rożny. Sześćdziesiąt sekund później ze znacznej odległości od bramki strzał celny oddała Nadia Czarnecka, bez najmniejszych kłopotów piłkę złapała Julia Woźniak. W 24. minucie spotkania zbyt dużo miejsca w rozegraniu piłki w środkowej strefie boiska Medyczki zostawiły rywalkom, piłka trafiła na prawe skrzydło pod nogi Agnieszki Rembalskiej. Kapitanka zespołu z  Tczewa bardzo dobrze dośrodkowała na szósty metr, w pierwszej chwili strzał jednej z napastniczek intuicyjnie zatrzymała Woźniak, bezradna była natomiast przy dobitce w wykonaniu Julii Olkiewicz. Mamy remis!
W 30. minucie meczu świetną akcję w środku pola przeprowadziła Aristodemou, podała piłkę do Andrić, która mogła pokusić się o uderzenie w dogodnej sytuacji, weszła jednak w niepotrzebny drybling i akcja nie przyniosła zagrożenia dla Adriany Banaszkiewicz. Kolejne minuty nie przyniosły dogodnych sytuacji strzeleckich dla żadnej z drużyn. Sędzia Monika Mularczyk zaprosiła oba zespoły do szatni przy wyniku remisowym, który nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn, w szczególności Medyczek. Pierwsza część gry prowadzona była w bardzo dobrym tempie, mecz toczył się płynnie pomimo trudnych warunków do gry. Pozostaje liczyć na to, że w drugiej połowie ten stan rzeczy zostanie utrzymany.

Zarówno trener Roman Jaszczak, jak i Mateusz Sroka na drugą odsłonę dzisiejszego spotkania desygnowali zespoły w wyjściowych zestawieniach. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch rzutów rożnych wykonywanych przez KS Pogoń Dekpol Tczew, żaden z nich nie przyniósł jednak oczekiwanego rezultatu. W 50. minucie gry w doskonałej okazji na zdobycie bramki znalazła się Julia Jędrzejewska, pojedynek sam na sam wygrała bramkarka KKPK Medyka POLOmarket Konin, Julia Woźniak. Golkiperka gospodyń ponownie zanotowała dobrą interwencję przy dośrodkowaniu przyjezdnych z rzutu wolnego w 51. minucie meczu. Kolejne minuty spotkania upływały w przewadze Pogoni. W 58. minucie bardzo groźnie na bramkę Adriany Banaszkiewicz uderzała Patrycja Ziemba, odgwizdana została jednak w tej sytuacji pozycja spalona. W 62. minucie gry bardzo dobrą akcję po przejęciu piłki przeprowadziła Małgorzata Korda, dograła piłkę w polu karnym do jednej ze swoich koleżanek, która jednak nieczysto uderzyła i futbolówka minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Julię Woźniak.
W 67. minucie trener Mateusz Sroka dokonał już trzeciej zmiany w składzie swojego zespołu, szkoleniowiec Medyczek wciąż czekał z dokonaniem ewentualnych korekt. Do końca spotkania pozostawało coraz mniej czasu, koninianki musiały za wszelką cenę dzisiaj wygrać. W 72. minucie dzisiejszego pojedynku środkiem boiska przedzierała się zawodniczka Pogoni, Oliwia Katowicz. Jej ofensywne wejście powstrzymała jednak defensywa Medyczek. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, po drugim z rzędu cornerze wykonywanym przez Julię Jędrzejewską i dośrodkowaniu na piąty metr przed bramkę Julii Woźniak, najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazła się Klaudia Tobiczyk i z najbliższej odległości wpakowała piłkę do siatki. KS Pogoń Dekpol Tczew na prowadzeniu, arcytrudne zadanie przed KKPK Medykiem POLOmarket Konin! Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a trzeba zauważyć, że to raczej drużyna przyjezdna była bliżej podwyższenia prowadzenia, aniżeli Medyczki doprowadzenie do wyrównania.

Nie udało się Medyczkom zakończyć rundy jesiennej z korzystnym wynikiem, po dzisiejszym spotkaniu rozegranym na stadionie imienia Kazimierza Górskiego trzy oczka na swoim koncie dopisują piłkarki z Tczewa. Trener Roman Jaszczak i jego zespół mają bardzo duży pracy do wykonania w przerwie zimowej tak, aby realnie myśleć o utrzymaniu się na poziomie Orlen Ekstraligi. Pogoń Tczew może spokojnie przygotowywać się do wznowienia rozgrywek, pozostając w kontakcie z ligową czołówką.