W meczu 9. serii Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski w pełnym dramaturgii spotkaniu zwyciężyła po dogrywce MKS Dąbrowę Górniczą. Ojars Silins skuteczną realizacją ostatniej akcji przechylił szalę zwycięstwa na korzyść ostrowian.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniach Davida Brembly’ego i Aigarsa Skele mieli siedem punktów przewagi. Straty krok po kroku odrabiali Nicolas Carvacho oraz Marc Garcia, ale szybko reagował na to Arunas Mikalauskas. Do remisu doprowadzał Błażej Kulikowski, chociaż po kolejnym rzucie Skele po 10 minutach było 25:23. Druga kwarta była wyrównana, a obie drużyny grały w rytmie “kosz za kosz”. Dzięki trójce Lovella Cabbila ponownie był remis. Nemanja Djurisić oraz Damian Kulig cały czas utrzymywali ostrowian w grze, chociaż to MKS potrafił częściej wychodzić na prowadzenie. Ostatecznie dzięki akcji Marca Garcii pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:50.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Borisa Balibrei po kolejnych trójkach Marca Garcii uciekał nawet na 10 punktów. Arged BM Stal musiała odrabiać straty – pomagał w tym niezawodny Aigars Skele, a po rzucie z dystansu Rodneya Chatmana zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. Po chwili Arunas Mikalauskas najpierw doprowadził do remisu, a następnie dał przewagę ekipie trenera Andrzeja Urbana. Dobitka Litwina oznaczała, że po 30 minutach było 74:69. W kolejnej części meczu dąbrowianie po rzucie Dominika Wilczka zbliżyli się nawet na dwa punkty. Aktywny ponownie był jednak Mikalauskas – po jego trójce ostrowianie byli lepsi o osiem punktów i mogli poczuć trochę spokoju. MKS się jednak nie poddawał – dzięki rzutom Cabbila i Horne’a był kolejny remis! Końcówka była niezwykle zacięta, a kluczowy rzut należał do Garcii. W ostatniej akcji Arged BM Stal nie potrafiła oddać rzutu w czasie, a to oznaczało dogrywkę!

Dodatkowy czas gry nadal był bardzo wyrównany. Na minutę przed końcem po trójce Aigarsa Skele ostrowianie byli na minimalnym prowadzeniu, ale rzuty wolne Marca Garcii po chwili zmieniały sytuację. Ostatnia akcja należała do Arged BM Stali. Swój rzut trafił Ojars Silins i został bohaterem! Jego drużyna wygrała 103:102!

Najlepszym graczem gospodarzy był Arunas Mikalauskas z 30 punktami i 8 zbiórkami. Nicolas Carvacho zdobył dla gości 23 punkty i 7 zbiórek.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 103:102 po dogrywce (25:23, 23:27, 26:19, 20:25, 9:8)

Arged BM Stal: Mikalauskas 30, Skele 23, Djurisić 16, Kulig 11, Silins 10, Chatman 8, Brembly 3, Chyliński 2, Sulima 0.

MKS: Carvacho 23, Garcia 21, Horne 17, Cabbil 13, Kulikowski 9, Persons 8, Słupiński 7, Wilczek 4, Piechowicz 0.

Źródło: plk.pl