WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot: plk.pl

WKS Śląsk po raz kolejny przegrywa w EuroCupie, tym razem 71:75 z 7bet-Lietkabelis Panevezys we Wrocławiu. Po bardzo słabej trzeciej kwarcie, odbudowali się w czwartej. Było to jednak za mało, aby wygrać całe spotkanie.

Spotkanie otworzyła trójka Martynasa Varnasa z drużyny Panevezys. Szybko odpowiedział mu Kendale Mc Cullum, trafiając za dwa. Jedynie pierwsze trzy minuty, Śląsk był w stanie utrzymywać poziom przeciwnika. Dusan Miletić i Jakub Nizioł skutecznie gonili swoimi celnymi trafieniami. Jednak goście szybko odskoczyli na przewagę 11 punktów. Trafiali m.in. Donatas Sabeckis i Gediminas Orelik. Ponownie po stronie WKS-u ruszył do akcji Nizioł, zdobywając sześciu punktów z rzędu. Swoje dołożył Artsiom Parakhouski i strata stopniała do ośmiu oczek. Zawodnicy byli jeszcze w stanie zmniejszyć przewagę rywala, do czterech punktów przed końcem kwarty.

Drugą kwartę dobrze rozpoczęli wrocławianie, którzy za sprawą Mateusza Zębskiego zdobyli kolejne dwa punkty. Starali się utrzymać swoja dobrą grę i nie pozwolili przeciwnikowi na zbyt szybkie oddalenie się. W piątej minucie kwarty, udało im się wyjść na prowadzenie 35:34. Mimo to Lietkabelis szybko się obudził i wziął do pracy, zdobywając siedem punktów z rzędu przed końcem kwarty.

Po przerwie z nowymi siłami ruszyli do akcji Orelik i Lipkevicius z litewskiej drużyny, wyprowadzając swoją drużynę na aż 16 punktowe prowadzenie. Podopieczni trenera Winnickiego grali jak we mgle i nie potrafili znaleźć sposobu na rywala. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Orelik, który raz za razem trafiał za trzy punkty. Sytuację próbowali ratować Nizioł i Prakhouski, lecz było to za mało. Kwartę zakończyli ze stratą 18 oczek. Czwarta kwarta okazała się bardzo dobra w wykonaniu Śląska, jednak zryw był za późno, aby wygrać całe spotkanie. Drużyna z Wrocławia zmobilizowała się, a ich pięć celnych trójek pozwoliło na zmniejszenie straty do czterech punktów. Czasu mimo to zabrakło, a ze zwycięstwa mogli cieszyć się przyjezdni.

WKS Śląsk Wrocław – 7bet-Lietkabelis Panevezys: 71:75 (24:28,12:15,14:25,21:7)

WKS Śląsk Wrocław: Nizioł 21, Gołębiowski 14, Mc Cullum 11, Miletić 9, Parakhouski 8, Zębski 5, Gravett 3, Wiśniewski 0, Adamczak 0

7bet-Lietkabelis Panevezys: Orelik 19, Varnas 14, Sabeckis 13, Sirvydis 11, Maldunas 8, Lipkevicius 8, Bircevic 2, Lelevicius 0, Slavinskas 0