TAYLER PERSONS fot.plk.pl

Ważną wygraną na wjeździe w czeskim Uściu Nad Łabą w rozgrywkach Alpe Adria Cup zalicza MKS Dąbrowa Górnicza. Ofensywna pierwsza odsłona i mimo to emocje do końca.

Zespół z ORLEN Basket Ligi świetnie rozpoczął to spotkanie – w swoim ofensywnym stylu. W kolejnych kwartach nie prezentował się już jednak tak świetnie w ataku. Dlatego wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kwarcie. Jeszcze na minutę przed końcem po trafieniu Lamba Autreya był remis! Później kluczowe akcje kończyli jednak Tayler Person oraz Marc Garcia i to MKS dowiózł wygraną do końca.

Sluneta Usti nad Labem – MKS Dąbrowa Górnicza 79:84 (16:35, 28:11, 19:20, 16:18)

Sluneta: Pecka 18, Nichols 17, Vana 14, Karlovsky 10, Autrey 8, Zikla 6, Johnson 4, Haiblik 2, Nabelek 0, Maverick 0

MKS: Persons 18, Garcia 14, Horne 14, Carvacho 13, Cabbil 8, Kulikowski 8, Słupiński 4, Wilczek 3, Piechowicz 2, Konaszuk 0