Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa pokonała Serbkę Mię Ristić i awansowała do półfinału zawodów ITF World Tennis Tour rozgrywanego na kortach w Walencji.

W pierwszym secie kibice zobaczyli kilka zwrotów akcji i sześć przełamań. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Kawy, która wygrała gema przy serwisie rywalki, jednak po chwili było już 1:1, a Serbka nie oddała Kawie w gemie żadnego punktu. W kolejnych gemach następowały przełamania, a ostatecznie o zwycięstwie zdecydował tie-break. W nim lepsza okazała się polska tenisistka, która wygrała go 7:2.

Po przegranym secie Serbka rozpoczęła spotkanie od dwóch przełamań i Kawa rozpoczęła seta od prowadzenia 4:0. Niestety w pewnym momencie 31-latka zaczęła popełniać błędy, co wykorzystała rywalka i doprowadziła do wyrównania (5:5), a po chwili przełamała Kawę i wyszła na prowadzenie. Polka opanowała w końcówce seta nerwy, doprowadziła do wyrównania i okazała się lepsza w tie-breaku i wygrała całe spotkanie 2:0.

W dniu jutrzejszym Kawa o finał powalczy z Rumunką Jaqueline Cristian.