Ostatnim akcentem Mistrzostw Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów był występ dwóch polskich sztangistów w kategorii +109 kg. Mowa o Igorze Osuchu oraz Tomaszu Talewiczu.

Igor Osuch był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium. Ostatecznie uplasował się na czwartej lokacie z łącznym wynikiem w dwuboju 350 kg, na co złożyło się 158 kg. w rwaniu i 192 kg. w podrzucie. Wynik w podrzucie to jednocześnie nowy rekord Polski w kategorii +109 kg do lat dwudziestu.

Dwie pozycję niżej znalazł się Tomasz Talewicz. Polski sztangista wyrwał 150 kg, a później podrzucił 178 kg, co dało mu 328 kg. w dwuboju.

Ostatnią konkurencję Mistrzostw Świata Juniorów wygrał Irańczyk Alireza Yousefi (420 kg), drugi był również reprezentant tego samego kraju Taha Nemati Moghaddam (381 kg), a trzeci Słowak Vladimir Macury (359 kg).

W klasyfikacji drużynowej polscy juniorzy zajęli szóste miejsce z 320 pkt. Juniorki zakończyły zmagania lokatę niżej z 315 pkt.

Polska reprezentacja z Guadalajary wyjeżdża z trzema krążkami: brązem za dwubój Martyny Dołęgi (kat. do 71 kg), oraz dwoma małymi medalami za rwanie: Dołęgi (srebro) oraz Małgorzaty Myjak (brąz).