fot: PKO Ekstraklasa

Stal Mielec pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:2 w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy, a wszystkie bramki dla zespołu z Mielca zdobył Białorusin Ilja Szkurin. Stal dzięki zwycięstwu awansowała na ósme miejsce w tabeli, a Pogoń zajmuje piąte miejsce.

Od początku spotkania oba zespoły postawiły na grę ofensywną i już w drugiej minucie Alexander Gorgon uderzał na bramkę rywali, a jego strzał w ostatnich chwili został zablokowany. Po chwili Vahan Bichakhchyan uderzył zza pola karnego, a piła przeszła minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego. Stal odpowiedziała za sprawą Ilja Szkurin, który otrzymał podanie od Alvisa Jaunzems i pewnym uderzeniem pokonał Valentina Cojocaru. Pogoń była blisko wyrównania w 12. minucie, gdy Biczachczjana uderzył z siedemnastu metrów, a znakomitą interwencją popisał się Kochalski. Bramkarz przyjezdnych ponownie zachował się dobrze po kolejnej próbie Biczachczjana. W 21. minucie Kamil Grosicki zagrał do Biczachczjana, a reprezentant Armenii pewnym uderzeniem z sześciu metrów umieścił piłkę w siatce. Portowcy po zdobyciu bramki zaatakowali i Rafał Kurzawa spróbował uderzenia z pola karnego, które zostało ostatecznie zablokowane. W 27. minucie gospodarze objęli prowadzenie, gdy Efthýmis Kouloúrisuderzył z szesnastu metrów po ziemi i pokonał Kochalskiego. W 33. minucie miejscowych od straty bramki po strzale Krzysztofa Wołkowicza uchroniła poprzeczka. Odpowiedź Pogoni była natychmiastowa, po tym jak Minus Wahlqvist otrzymał podanie na jedenasty metr, a w bramce dobrze zachował się Kochalski. Chwile później z dystansu uderzał Grosicki i ponownie dobrze spisał się bramkarz Stali. Przed przerwą problemy Cojocaru sprawił strzał Michała Trąbki.

Pierwsze zagrożenie pod bramką gości stworzył Kamil Grosicki, który przedarł się boczną strefą boiska i zagrał do Wahana Biczachczjana, którego strzał zablokował jeden z zawodników przyjezdnych. Po chwili zabójczą kontrę wyprowadził zespół Stali, a akcję sfinalizował Ilya Shkurin, który wykorzystał podanie od Macieja Domańskiego. W 62. minucie zwodnicy Pogoni domagali się rzutu karnego, po zagraniu ręką w polu karnym Piotra Wlazło, a sędzia po analizie VAR nakazał kontynuowanie gry. W 70. minucie fatalny błąd popełnił Valentin Cojocaru, który wyszedł z bramki i minął się z piłką, a futbolówkę przejął Krzysztof Wołkowicz i mając przed sobą pustą bramkę, uderzył głową obok słupka! W odpowiedzi Efthýmis Kouloúris otrzymał podanie od Leonarda Koutrisa i uderzył głową w środek bramki. Pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszedł Szkurin i dał swojemu zespołowi prowadzenie, zdobywając jednocześnie hattricka! W ostatnich minutach gospodarze zaatakowali jednak nie potrafili pokonać Mateusza Kochalskiego.