BRITTNEY SYKES foto: Karol Makowski polski-sport.com

Ekipa Energii Polskiego Cukru Toruń podejmowała wicemistrzynie Polski. Ekipa z grodu Kopernika nie ma ostatnio łatwego terminarzu, ale dziś walczyła w KGHM BC Polkowice. Finalistkom mistrzostw Polski poprzedniego sezonu pomogły występy Dragany Stanković i Brittney Sykes.

Spotkanie lepiej rozpoczęły torunianki, które po trójce Wiktorii Sobiech po nie co ponad dwóch minutach prowadziły 8:0. Polkowiczanki powoli rozkręcały się w ataku. Popularne „Katarzynki” starały się powiększać przewagę. Gdy swoje trafiały w premierowej kwarcie Maweja i Washington przewaga gospodyń wzrastała do dziesięciu punktów. Na początku drugiej kwarty kolejną celną trójkę dorzuciła Angelika Stankiewicz i torunianki odskakiwały polkowiczankom do stanu 26:15. Jednak trafienia Sykes i Stanković pozwalały „Pomarańczowym” utrzymywać kontakt do torunianek. Skuteczna Serbka wlała nadzieję w grę wicemistrzyń Polski. Po jej kolejnych punktach na tablicy wyników było raptem 26:25 dla miejscowych. Katarzynki potrafiły odskoczyć na niewielką przewagę, ale polkowiczanki odpowiadały. Różnica wciąż wynosiła tylko punkt. Jednak skuteczna zza łuku Fraser i osobiste Stanković dały polkowiczankom prowadzenie 35:36 po osiemnastu minutach.

Po zmianie stron długo przyjezdne dalej goniły rywalki. Wszystko do czasu. W dwudziestej trzeciej minucie gospodynie zatrzymały się w ataku. Aktualne srebrne medalistki MP nie zmarnowały takiej szansy grając solidniej w obronie. W siedem minut „Pomarańczowe” zaliczyły serię 12:0 co dawało im ważną przewagę. W czwartej kwarcie dalej minimalnie lepiej szło polkowiczankom, które szybko osiągnęły dwucyfrową przewagę. Po trójce Zuzy Kulińskiej prowadziły nawet 50:62. Torunianki odrabiały część strat. Gdy swoje punkty dorzuciła Maweja było 61:64 dla gości. Jednak na więcej wicemistrzynie Polski nie pozwoliły i utrzymały przewagę w końcówce.

Dragana Stanković zdobyła dla polkowiczanek 22 punkty i 6 zbiórek, a Brittney Sykes dołożyła 13 pkt, 3 zbiórki i 7 asyst. Dla torunianek 16 pkt, 4 zbiórki i 5 asyst zanotowała Keisha Washigton, a Aisia Strong dodała 15 punktów, 10 zbiórek i 4 asysty.

ENERGA POLSKI CUKIER TORUŃ – KGHM BC POLKOWICE  63:67  (23:15, 17:24, 4:14, 19:14)