Ekstraklasa

GKS Tychy pokonał 3:2 na własnym stadionie z  Bruk-Bet Termalica Nieciecza w meczu kończącym szesnastą kolejkę Fortuna 1. Ligi.

Goście wynik spotkania otworzyli w 24. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Wiktor Biedrzycki. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Bruk-Bet Termalica Nieciecza podwyższyła prowadzenie i po raz drugi z rzutu karnego gola zdobył Biedrzycki. Wynik meczu w drugiej części spotkania ustalił Daniel Rumin, który wykorzystał sytuację sam na sam z Tomaszem Loską. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w szóstej minucie doliczonego czasu gry, po tym jak Wiktor Żytka nie pomylił się z rzutu karnego. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Bartosz Śpiączka zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi, który dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Bruk-Bet Termalica Nieciecza z dwudziestoma punktami na koncie plasuje się na 11. miejscu w tabeli.