W poniedziałek zakończyła się 13. kolejka ORLEN Superligi mężczyzn. Od początku sezonu wiele się wydarzyło, a niektóre z drużyn zaskoczyły, czy to negatywnie, czy pozytywnie.

Na dużą uwagę zasługuje fakt, że dwie drużyny, Industria Kielce i Wisła Płock, nie przegrały żadnego spotkania w tym sezonie. Warto jednak pamiętać, że ich bezpośredni mecz między sobą został przełożony i odbędzie się dopiero 20 grudnia. Na ten moment obie drużyny mają 36 punktów, a wyżej plasuje się Industria ze względu na lepszy bilans bramek.

Wysoko w tabeli znajduje się również Gwardia Opole. Ekipa z Opola miniony sezon zakończyła dopiero na 10. miejscu. Jednak w obecnej edycji „Gwardziści” z 19 punktami znajdują się na 6. lokacie. To wiele znaczy dla tej drużyny, bo zeszłoroczny blamaż był najgorszym wynikiem tego teamu od momentu, gdy awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Są też drużyny, które w tym sezonie nie potrafią utrzymać formy sprzed roku. Wybrzeże Gdańsk to 5. najlepszą drużyna sezonu 22/23, a teraz zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli. Jeszcze gorzej radzi sobie beniaminek, KPR Legionowo. W tym sezonie ligowym rodzynek nie zdobył ani punktu, przegrywając każdy mecz.

W stałej formie są natomiast MKS Kalisz, MMTS Kwidzyn, Piotrkowianin, Unia Tarnów czy Ostrovia Ostrów Wielkopolski, które nadal oscylują wokół centrum tabeli.

TABELA ORLEN SUPERLIGI MĘŻCZYZN

1. Industria Kielce 36 punktów
2. Wisła Płock 36 punktów
3. Chrobry Głogów 27 punktów
4. Górnik Zabrze 25 punktów
5. Azoty Puławy 25 punktów
6. Gwardia Opole 19 punktów
7. Ostrovia Ostrów Wlkp. 18 punktów
8. Unia Tarnów 18 punktów
9. Piotrkowianin Piotrków Tryb. 17 punktów
10. MMTS Kwidzyn 17 punktów
11. MKS Kalisz 16 punktów
12. Zagłębie Lubin 12 punktów
13. Wybrzeże Gdańsk 7 punktów
14. KPR Legionowo 0 punktów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!