WKS Śląsk Wrocław
plk.pl

WKS Śląsk Wrocław wygrywa z Turk Telekom 80:71 w Ankarze. Wicemistrz Polski w końcu się przełamał i odniósł pierwsze zwycięstwo w EuroCupie. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Nizioł, zdobywając 25 punktów i trafiając cztery trójki na siedem.

Spotkanie dobrze rozpoczął Śląsk, zdobywając pięć punktów z rzędu. Przełamania dokonał Steven Enoch z Ankary, wykorzystując rzut osobisty. Yigtican Saybir dołożył kolejne dwa punkty. Po stronie Śląska trafiał Daniel Gołębiowski i Dusan Miletić, wyprowadzając swój zespół na 11:7. Swoje trzy punkty dołożył jeszcze m.in. Oskar Hlebowicki, a zespół z Wrocławia kończył kwartę z 12 punktami przewagi.

Artsiom Parakhouski otworzył drugą kwartę, zdobywając dwa punkty. Rywal próbował gonić, jednak zespół z Wrocławia nie zatrzymywał się. Za sprawą Nizioła i jego trzech trójek, wicemistrz Polski prowadził już 19 punktami. Turk zanotował serię siedmiu zdobytych punktów z rzędu, jednak pozwoliło to na zmniejszenie straty tylko do 13 oczek. W ekipie trenera Winnickiego, ponownie trafiał Hlebowicki i Miletić, a ich drużyna prowadziła dziesięcioma punktami przed końcem połowy.

Po przerwie, pierwsze punkty zdobył Okben Ulubay z drużyny gospodarzy, a ich strata wynosiła osiem punktów. Szybko do akcji wkroczyli jednak goście i wyszli na prowadzenie 13 punktami. Trafiał Mateusz Zębski i Parakhouski. Dodatkowo zawodnicy z polskiej drużyny, wykorzystali cztery rzuty wolne i prowadzili 50:33. Sytuację tureckiej drużyny próbował ratować Markis Mc Duffie, zdobywając pięć punktów. Lecz było to za mało, aby zagrozić Śląskowi. Dwie celne trójki zanotował Gołębiowski, a Hassani Gravett dołożył dwa punkty. Przyjezdni prowadzili już 20 punktami i nie oglądali się na rywala.

Od początku czwartej kwarty ekipa z Turcji, rozpoczęła pogoń za przeciwnikiem. Zaliczyła efektowną serię 12 punktów z rzędu, a przewaga Śląska wynosiła tylko dwa punkty. Ekipa z Wrocławia musiała szybko się obudzić i nie stracić szansy na zwycięstwo. Gravett trafił trzy trójki i wykorzystał dwa rzuty wolne, a jego drużyna zwiększyła przewagę do 13 oczek. Wicemistrzowie Polski finalnie wygrali przewagą dziewięciu punktów.

Turk Telekom Ankara – WKS Śląsk Wrocław: 71:80 (7:19,22:20,19:22,23:19)

Turk Telekom Ankara: Mc Duffie 18, Wallace 14, Enoch 13, Saybir 9, Ulubay 8, Palmer Jr. 5, Sav 2, Ulusoy 2, Yagmur 0, Guler 0, Akyel 0

WKS Śląsk Wrocław:  Nizioł 25, Gravett 15, Gołębiowski 14, Miletić 6, Parakhouski 6, Hlebowicki 5, Zębski 4, Bryant Jr. 4, Wiśniewski 1, Adamczak 0