Piłka Nożna
commons.wikimedia.org

UEFA wycofała Tomasza Kwiatkowskiego z funkcji sędziego VAR w meczu Realu Sociedad z RB Salzburg, który zostanie rozegrany w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Decyzja jest pokłosiem błędnego podyktowania rzutu karnego we wczorajszym spotkaniu tych rozgrywek.

Mecz francuskiego Paris Saint-Germain z brytyjskim Newcastle United był jednym z hitowych starć 5. kolejki fazy grupowej Champions League. W tym spotkaniu na wozie VAR zasiadał Tomasz Kwiatkowski.

W 98. minucie, przy stanie 1:0 dla gości z Wysp Brytyjskich, piłka trafiła w rękę jednego z graczy „Srok”. Arbiter główny meczu, Szymon Marciniak, musiał posiłkować się wideoweryfikacją. Tomasz Kwiatkowski nie miał wątpliwości i przekazał Marciniakowi, by ten podyktował jedenastkę.
Z wapna pewnie trafił Mbappe, zapewniając remis swojej drużynie.

Jak się później okazało, decyzja o podyktowaniu karnego była błędna. Choć UEFA nie mogła już nic zrobić w kwestii wyniku spotkania, to ukarała Kwiatkowskiego. Polak nie będzie więc mógł zasiadać na wozie VAR w dzisiejszym meczu UEFA Champions League pomiędzy Realem Sociedad, a Red Bull Salzburg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!