Przedostatnie kolejki Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy przyniosły sporo dobrego jeśli chodzi o indywidualne występy naszych rodaków Michał Skóraś po wejściu na boisko zaliczył dwie asysty. Kolejną asystę do swojego dorobku dopisał Sebastian Szymański, a Tomasz Kędziora walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, zdobywając bramkę.

Club Brugge wygrywa swoją grupę. Asysty Michała Skórasia

Z przytupem drużyna z Belgii wyjaśniła, komu należy się pierwsze miejsce w grupie D Ligi Konferencji Europy. Na Tupras Stadium w Stambule wysoko, bo aż 5:0 pokonała Besiktas. Strzelanie rozpoczął Casper Nielsen w 4. minucie. Dziesięć minut później podwyższył Thiago. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy ten sam zawodnik trafił na 3:0. W kolejnych minutach grający od początku drugiej połowy Michał Skóraś, że warto dawać mu więcej niż tylko kilka minut gry. W 50. minucie zaliczył asystę przy golu Raphaela Oniyediki w minucie 69. Dokładnym podaniem obsłużył Andreasa Skova- Olsena, który ustalił wynik meczu na 5:0.

Asysta przy golu Oniyediki

Liga Konferencji Europy- 5. kolejka
Besiktas Stambuł – Club Brugge 0:5 (0:2)
Nielsen 4’ , Thiago 14’, 46’ Oniedika 50’, Skov- Olsen 69’

AEK Ateny kończy przygodę w Lidze Europy. Cały mecz Damiana Szymańskiego

Mistrzowie Grecji wczorajszą porażką z Brighton, całkowicie pogrzebali swoje szanse, by na wiosnę przyszłego roku zagrać w play- offach Ligi Europy. W 55. minucie Joao Pedro zdobył jedyną bramkę w tym meczu. Damian Szymański rozegrał całe spotkanie. W następnej serii spotkań jego drużyna zmierzy się z Ajaksem Amsterdam w bezpośrednim starciu o prawo gry na wiosnę w  1/16 Ligi Konferencji Europy.

Liga Europy – 5. kolejka
AEK Ateny – Brighton 0:1 (0:0)
Joao Pedro 55’

Ludogorets z szansami na zwycięstwo w grupie. Cały mecz Jakuba Piotrowskiego

Drużyna z Bułgarii, zdobyła niezwykle cenne trzy punkty w Trnavie pokonując 2:1 Spartaka. Wszystkie gole padły po przerwie. Wynik meczu otworzył w 74. minucie Kwadwo Duah. Niedługo potem odpowiedział Erik Daniel. Ostateczne rozstrzygnięcie padło w doliczonym czasie gry. Matias Tissera trafił na 2:1. Jakub Piotrowski rozegrał pełne spotkanie. W ostatniej serii spotkań Bułgarzy zagrają z aktualnym liderem grupy, FC Nordsjaelland, nad którymi ma tylko jeden punkt przewagi.

Liga Konferencji Europy – 5. kolejka
Spartak Trnava – Ludogorets Razgrad 1:2 (0:0)
Daniel 78′ – Duah 74, Tissera 90+5′

Nordsjaelland rozbiło Fenerbahce. Asysta Sebastiana Szymańskiego

W tej samej grupie drużyna z Danii podejmowała tureckie Fenerbahce. Na przekór przedmeczowym zapowiedziom, było to bardzo jednostronne spotkanie. Gospodarze zwyciężyli aż 6:1. W 21. minucie Lucas Hey otworzył wynik meczu. Chwilę później podwyższył Daniel Svensson. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę po podaniu Sebastiana Szymańskiego,  zdobył Michy Batshuayi. Po zmianie stron strzelali już jednak tylko miejscowi. Klasycznego hat-tricka zaliczył Benjamin Nygren a jedną bramkę dorzucił Christian Rasmussen. Ta porażka mocno komplikuję sytuację drużyny Szymaśskiego. W ostatniej serii spotkań muszą pokonać niewalczący już o nic Spartak i liczyć na stratę punktów przez Ludogorets.

Asysta Szymańskiego

FC Nordsjaelland – Fenerbahce Stambuł 6:1 (2:1)
Hey 21′, Svensson 25, Nygren 55′, 66′, 84′, Rasmussen 66′

Tylko remis Romy w Genewie. Nicola Zalewski bez gry

Rzymianie 1:1 zremisowali z zespołem Servette, ale ten ounkt zapewnił im awans do kolejnej fazy rozgrywek oraz daje szansę na wygranie grupy w ostatniej serii spotkań. W 21. minucie trafił Romelu Lukaku. Niedługo po zmianie stron trafił Chris Bedia i na tym zakończyło się strzelanie w tym meczu. Nicola Zalewski nie pojawił się na placu gry.

Liga Europy- 5. kolejka
Servette – AS Roma 1:1 (0:1)
Bedia 50′ – Lukaku 21′

Podział punków w Glasgow. Grali Karol Struski i Mariusz Stępiński

Rangers i Aris Limassol podzielili się punktami, remisując 1:1. Dla miejscowych trafił McCausland a dla gości Shavy Babicka. Ten remis nie urządza żadnej z drużyn. Szkoci nie mogą sobie pozwolić na stratę punków w ostatniej kolejce jeśli chcą zagrać w fazie pucharowej LE. Z kolei Cypryjczycy nie mają już szans na awans do kolejnej rundy LE ale mogą jeszcze powalczyć o grę na wiosnę w 1/16 LKE. Karol Struski wybiegł na boisko w wyjściowej jedenastce, a boisko opuścił w minucie 90. kiedy to został zmieniony przez Morgana Browna . W pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę za faul. Mariusz Stępinski wszedł na boisko w 63. minucie zmieniając strzelca bramki Babickę.

Glasgow Rangers – Aris Limassol 1:1 (0:1)
McCausland 49′ – Babicka 28′

PAOK Saloniki z pierwszym miejscem w grupie. Gol Tomasza Kędziory

Drużyna ze stadionu Toumba w meczu o pierwsze miejsce w grupie pokonała Eintracht Frankfurt 2:1. Gole padły w drugiej połowie, a strzelanie rozpoczął w 55. minucie Tomasz Kędziora. Wyrównał chwilę później Omar Marmoush, ale w minucie 73. celnym uderzeniem popisał się Andrija Zivkovic i zapewnił zespołowi z Salonik zwycięstwo. Kędziora spędził na boisku całe spotkanie.