fot: Dariusz Krzywański/kosz.mkspolkowice.p

W najciekawszym spotkaniu 8. kolejki ORLEN Basket Ligi Kobiet VBW Arka Gdynia uległa minimalnie KGHM BC Polkowice. Kilkupunktowe prowadzenie w końcówce gdynianki oddały na 5 sekund przed końcem rzutem Friskovec.

Spotkanie w Gdyni dużo lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 10 minutach gry prowadziły 21:18. W pierwszej kwarcie przewaga była jeszcze większa, jednak wicemistrzynie Polski punkt po punkcie ją niwelowały. W kolejnej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie, popełniające dużo błędów koszykarki z Polkowic w dalszym ciągu były o kilka punktów gorsze od rywalek. Bardzo dobrze w tym fragmencie grała Rennia Davis, mającą duże wsparcie w ataku od Marissy Kastanek. Po zmianie stron przyjezdne odrobiły straty, jednak w kolejnych akcjach ponownie nie potrafiły zatrzymać VBW Arki.

Na ostatnią kwartę gospodynie wychodziły z 8 – punktową przewagą (54:46) i wydawało się, że to one przerwą zwycięską passę zespołu z Polkowic. To jednak się nie stało, gdyż przełamanie rywalki skutecznie odrabiały straty. Kolejne punkty zdobywała Brianna Fraser oraz Zala Friskovec, a także przebudziła się w ataku Dragana Stanković. Na 5 sekund przed końcową syreną trafiła Friskovec, co dało wynik 69:68 i ostateczną wygraną Polkowic numer sześć w sezonie!

VBW Arka Gdynia – KGHM BC Polkowice 68:69 (21:18, 15:13, 18:15, 14:23)