fot: basketligakobiet.pl

KS Basket 25 Bydgoszcz odstawał wyraźnie w parzystych kwartach od Enea AZS Politechniki Poznań, co było przyczyną wysokiej porażki w meczu 8. kolejki ORLEN Basket Ligi Kobiet. To dopiero drugie zwycięstwo poznanianek w całych rozgrywkach.

Wygrana 23:9 pierwsza kwarta meczu w Bydgoszczy, dała dość wyraźną przewagę zespołu Enea AZS. W kolejnych minutach gra się bardziej wyrównała, jednak w dalszym ciągu stroną przeważającą były przyjezdne. Po zmianie stron ponownie skuteczniejsze był zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Szawarskiego, który wygrał trzecią kwartę 28:13 – a ostatecznie cale spotkanie 90:55. Jovana Popović rzuciła 20 punktów, podczas gdy double-double zanotowała Mikayla Vaughn (17 punktów i 11 zbiórek).

KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz – Enea AZS Politechnika Poznań 55:90 (9:23, 22:25, 13:28, 11:14)