WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot: plk.pl

WKS Śląsk przegrywa z Mincidelice JL Bourg en Bresse 63:72 we Wrocławiu. To już dziewiąta porażka w EuroCupie, dla wicemistrza Polski. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Dusan Miletić – 20.

Miletić otworzył spotkanie dwoma punktami. Momentalnie odpowiedzieli goście, którzy zanotowali serię jedenastu punktów z rzędu. Trafiali m.in. Isiaha Mike i Jequan Lewis. Przełamania dokonał Daniel Gołębiowski i jego celna trójka. Swoje punkty dołożyli również Aleksander Wiśniewski i Hassani Gravett, a Śląsk zmniejszył stratę do czterech oczek, którą utrzymał do końca kwarty.

Jeremy Morgan rozpoczął drugą część gry, swoją celną trójką. Po stronie WKS-u punktował Artsiom Parakhouski, ale przewaga rywala wynosiła nadal sześć punktów. Podwyższyli ją dodatkowo Bodian Massa i Maksim Salash. Do akcji wkroczył po drugiej stronie boiska Joe Bryant Jr., zdobywając trzy punkty. Bourg był jednak na fali i co chwilę trafiał do kosza. Swoje punkty zdobył także Bryce Brown, były zawodnik Kinga Szczecin. Drużyna z Wrocławia, kończyła pierwszą połowę z dziewięcioma punktami straty.

Po przerwie zespół z Bresse, szybko ruszył do akcji. Zdobył na otwarcie dwa punkty, a po  chwili zanotował serię siedmiu punktów z rzędu. Tym samym prowadził 51:36. Śląsk próbował gonić, a pomogły mu w tym zdobyte osiem punktów z rzędu. Przewaga gości zmalała do siedmiu punktów, lecz do końca kwarty powiększyli ją do dziesięciu oczek. Końcowa kwarta była pod kontrolą drużyny z Francji. Przeciwnicy nie pozwolili Śląskowi ich dogonić i wygrali całe spotkanie z dziewięcioma punktami przewagi.

WKS Śląsk Wrocław – Mincidelice JL Bourg en Bresse: 63:72 (16:20,17:22,15:16,15:14)

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 20, Gravett 14, Wiśniewski 7, Parakhouski 6, Gołębiowski 5, Voinalovych 3, Bryant Jr. 3, Zębski 2, Sitnik 1, Hlebowicki 0

Mincidelice JL Bourg en Bresse: Mike 16, Morgan 12, Salash 9, Brown 8, Risacher 6, Lewis 5, Massa 4, Kokila 4, Omenaka 4, Rowland 4, Courby 0