Foto: polswim.pl

Michał Chmielewski to już ósmy polski reprezentant w pływaniu, który uzyskał kwalifikację olimpijską. 19-latek świetnie popłynął na 200 metrów stylem motylkowym tym samym dołączając do swojego brata Krzysztofa, który również ma już zapewniony udział na tym dystansie. 

Chmielewski startował na Toyota US Open Championships w Greensboro. Już w eliminacjach wypełnił minimum olimpijskie uzyskując czas 1:54:88, który jest jednocześnie jego nową życiówką. Polak zapisał się też na kartach historii. Jest czwartym polskim pływakiem, który potrafił złamać na tym dystansie barierę minuty i pięćdziesięciu pięciu sekund. W finale Chmielewski był czwarty przegrywając z Kanadyjczykiem Kharunem, reprezentantem Austrii Espernbergerem oraz Amerykaninem Julianem.

W Greensboro wystąpił też brat Michała – Krzysztof na 1500 metrów stylem dowolnym zajmując z czasem 15:18:26 szóstą lokatę.

Swoje rekordy życiowe podczas tych zawodów bił też Jakub Walter. Najpierw ustanowił życiówkę na poziomie 2:03,28, a później poprawił ją jeszcze bardziej znacząco – 2:01,77. To wystarczyło mu do awansu do finału C. Ostatecznie Walter na 200 metrów stylem motylkowym został sklasyfikowany na dwudziestym pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!