fot. Rafal Oleksiewicz/PZP

Sobota w Dosze była jednym z najlepszych dni na Mistrzostwach Świata w pływaniu dla polskiej reprezentacji. Zarówno w sesji porannej jak i tej popołudniowej nasi pływacy pokazywali się bardzo dobrej strony. Spuentował to brązowy medal Jakuba Majerskiego na 100 metrów stylem motylkowym oraz rekord Polski Katarzyny Wasick i Kornelii Fiedkiewicz. 

Rano mogliśmy cieszyć się z czterech awansów polskich pływaków do półfinału. Jako pierwsza przepustkę zapewniła sobie Katarzyna Wasick na 50 metrów stylem dowolnym (24,36 s – czwarty czas), a potem Kornelia Fiedkiewicz na 50 metrów stylem dowolnym. Polska pływaczka nie dość, że uzyskała ósmy wynik eliminacji to jeszcze pobiła rekord Polski młodzieżowców, który od dziś wynosi 24,85 s. Sukcesem pochwalić mogła się też Dominika Sztandera na 50 metrów stylem klasycznym. Biało-czerwona dopłynęła do mety z jedenastym wynikiem eliminacji (30,91 s). Z najlepszym czasem do półfinału na 50 metrów stylem grzbietowym awansował też Ksawery Masiuk (24,58 s). Kwalifikacji na 1500 metrów stylem dowolnym nie przebrnął jedynie Krzysztof Chmielewski (15:04,93 – piętnaste miejsce).

W sesji popołudniowej mieliśmy dwa polskie finały. Najpierw piątą lokatę na 50 metrów stylem grzbietowym zajęła Laura Bernat – 2:09,92, a następnie na 100 metrów motylkiem brązowy medal wyszarpał sobie Jakub Majerski – 51,32 s. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Awans do finału wywalczyli bowiem: Katarzyna Wasick (z drugiej pozycji – 24,01 s), Kornelia Fiedkiewicz (z siódmej lokaty – 24,71 s), Ksawery Masiuk (z trzeciego miejsca – 24,46 s). Warto dodać, że Wasick pobiła rekord Polski, a Fiedkiewicz rekord Polski młodzieżowców. Z półfinału nie była zadowolona Dominika Sztandera, której dziesiąty wynik półfinałów (30,78 s) nie dał przepustki do wyścigu medalowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!