ADRIAN BOGUCKI Arka Gdynia Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Kibice w Gdyni obejrzeli w środowe popołudnie ofensywne spotkanie pomiędzy Krajową Grupą Spożywczą Arką Gdynia i Muszynianka Domelo Sokołem Łańcut. Tyler Cheese zdobył dla ekipy z Podkarpacia aż czterdzieści oczek. Był skutecznie wspierany przez Terrella Gomeza. Pogoń w czwartej odsłonie gospodarzy okazała się nie skuteczna.

Aż czterdzieści oczek, co jest na chwilę obecną najlepszym wynikiem punktowym jednego zawodnika w tym sezonie, zaliczył Tyler Cheese. Dwadzieścia dwa dodał Tyler Cheese. Obaj trafili łącznie dziesięć trójek w całym meczu. Cheese na rekordowy w tym sezonie występ potrzebował niespełna pół godziny spędzone na boisku.

W trakcie pierwszej kwarty szybko rosła przewaga gości. Różnica wynosiła nawet do 11 punktów dzięki kolejnej trójce Amerykanina w czwartej minucie. Następnie świetnie radził sobie też Adam Kemp, a goście mieli wszystko pod kontrolą. Cheese ustalił wynik po pierwszej odsłonie na 16:34. Po wznowieniu gry przewaga Muszynianki Domelo Sokoła wynosiła już nawet 20 punktów. Kolejne trójki dokładali także Kacper Młynarski i Terrell Gomez, a Krajowa Grupa Spożywcza Arka nie potrafiła tego zatrzymać. Straty starali się zmniejszać Bartłomiej Wołoszyn i Grzegorz Kamiński, ale to nie wystarczało. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:63.

W trzeciej kwarcie w drużynie gospodarzy aktywny był Jakub Szumert, a kolejne rzuty dokładali Adrian Bogucki i Grzegorz Kamiński. Odpowiadali na to jednak Janis Berzins i Adam Kemp, przez co ekipa trenera Marka Łukomskiego utrzymywała przewagę. Kacper Gordon w końcówce tej części gry zmniejszył trochę straty, ale po 30 minutach było 74:91. Po rzutach Grzegorza Kamińskiego i Stefana Kenicia gdynianie zbliżyli się na 10 punktów w kolejnej części gry. To nie był koniec! Późniejsze trafienia Pluty oznaczały zaledwie cztery punkty różnicy! W końcówce podobne rzuty trafiali też Gordon i Alford, ale rywale odpowiadali celnymi rzutami wolnymi. Ostatnia akcja należała do gdynian – Kenić mógł doprowadzić do dogrywki, ale nie trafił, a to oznaczało zwycięstwo Muszynianki Domelo Sokoła.

KRAJOWA SPÓŁKA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA – MUSZYNIANKA DOMELO SOKÓŁ ŁAŃCUT  118:115  (16:34, 26:29, 32:28, 41:27)