Piękną przygodą III-ligowej Cariny Gubin dobiegła końca. Rywalem nie do przejścia okazał się Piast Gliwice, który dokonał tego, co nie udało się Radunii Stężyca oraz Stali Stalowa Wola.

Na pierwszą bramkę kibice nie musiało czekać zbyt długo. Piast objął prowadzenie już w 21. minucie za sprawą Tomasiewicza, choć to Carina kreowała sobie więcej okazji strzeleckich. Siedem minut później było już 0:2, gdy bramkę trafił Dziczek. Wydawało się wtedy, że Piast zdominował rywala i ustawił sobie spotkanie.

W przerwie trener Piasta przeprowadził dwie zmiany, by dać pograć rezerwowym. Okazało się to ogromnym błędem, gdy po chwili Carina trafiła gola kontaktowego. Drużyna z województwa lubuskiego szybko nabrała świeżego powietrza i po kwadransie sensacyjnie wyrównała, a dublet zanotował Matuszewski. Gubinianie w drugiej odsłonie spotkania mieli trzy razy więcej okazji strzeleckich, rzutów rożnych czy strzałów. Te statystyki pokazywały waleczność gospodarzy. Drużyna z Gubina pierwszą zmianę przeprowadziła dopiero w 74. minucie. Warto również dodać, że spora część składu Cariny, to młodzi zawodnicy mający przed sobą jeszcze wiele lat gry. W 83. minucie w końcu do żywych powrócił Piast. Na 3:2 strzelił Ameyaw korzystając z dogrania Szczepańskiego, mającego już na koncie dwie asysty. Potem Gliwiczanie docisnęli przeciwników, co w konsekwencji przyniosło bramkę numer 4. Tym razem do siatki trafił Ariel Mosór. Całości dopełnił Chrapek, trafiając z rzutu karnego w samej końcówce.

Tym samym Carina Gubin nie dała rady Piastowi Gliwice i uległa ekstraklasowiczowi 2:5.

Carina Gubin – Piast Gliwice 2:5 (0:2)