fot: Twitter/Fortuna Puchar Polski

Wisła Kraków pokonała 4:1 Stal Rzeszów w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

Wynik spotkania w siódmej minucie otworzył Dawid Szot, który wykorzystał podanie Joana Romana i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W dwudziestej minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Andrej Prokić, a piłka poszybowała obok bramki strzeżonej przez Gerarda Bieszczada. Pięć minut później gości od straty bramki uratował słupek.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla Wisły, która po pięciu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy podwyższyła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Angel Rodado. Niespełna 20 sekund później Bartosz Talar zdobył trzeciego gola dla Białej Gwiazdy po tym jak technicznym uderzeniem pokonał Bieszczada. Stal odpowiedziała w 66. minucie golem Szymona Kądziołka, a odpowiedź Wisły była natychmiastowa. Po stracie bramki Wisła po minucie podwyższyła prowadzenie za sprawą Patryka Gogóła, który wykorzystał podanie od Rodado.