fot: tauronliga.pl

W spotkaniu 10. serii TAURON Ligi Energa MKS Kalisz wygrała w trzech setach z Metalkasem Pałacem Bydgoszcz trzech setach. Godna uwagi w tym meczu była pogoń w drugim secie bydgoszczanek i odrobienie ośmiopunktowej straty. Na finisz tego seta, podobnie jak w innych brylowały kaliszanki.

Pierwszy set  rozpoczął się dominacją Energa MKS-u, który dobrze kończył kontry. Po kolejnej kontrze Fedorek gospodynie objęły 4-punktowe prowadzenie (5:1). Kilka punktów różnicy na korzyść miejscowych utrzymało się do środkowej części. Potem swoje chwile na linii serwisu miała Paluszkiewicz, a w ataku Makarewicz co stopniowo odwróciło szansę wygrania seta na korzyść Pałacu (16:18). Ostatni akcent seta nie był udany dla popełniających zbyt wiele błędów gości. Kilka punktów powędrowało na konto kaliszanek za darmo, zaś as serwisowy Drużkowskiej zbliżył wyraźnie miejscowe do wygrania premierowej partii (23:19). Autowy atak Sikorskiej (25:20) dał prowadzenie po premierowej partii Enerdze MKS Kalisz.

Także na początku trzeciego seta więcej do powiedzenia miały kaliszanki, lecz ich przewaga była raczej symboliczna. Po kontrataku Rasińskiej (11:7) zaczęła się ofensywa miejscowych, które przez serwis Drużkowskiej powiększały przewagę do naprawdę sporych rozmiarów (15:8). Kontra Mlinar dała już 8 punktów przewagi (19:11) i nikt się już większych emocji w tym secie nie spodziewał. Przyjezdne podjęły jednak fantastyczny pościg, okraszony asami serwisowymi Gorzkiewicz. Świetnie bydgoszczanki funkcjonowały również w bloku, a po jednej ze skutecznych akcji w tym elemencie gry zablokowanie Rasińskiej dało remis (23:23). Pościg bydgoszczanek okazał się aktywem na marne, gdyż w kolejnej akcji z krótkiej świetnie zaatakowała Fedorek, a następnie ta sama zawodniczka zakończyła seta atakiem z przechodzącej.

Ostatnia partia przysporzyła kibicom najmniej emocji, chociaż do stanu 9:9 walka wyglądała obiecująco. Następnie proste błędy w ekipie Pałacu jak dotknięcie siatki budowały przewagę Energa MKS-u, która po zablokowaniu Nowakowskiej wynosiła 5 punktów (16:11). Kolejny okres nie niwelował, ale powiększał przewagę miejscowych, wśród których bardzo pewnym punktem była Fedorek. Po uderzenie z przechodzącej tej zawodniczki kaliszanki zamknęły seta (25:16) meczu, w którym sięgnęły po kolejne trzy punkty.