Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim przeniósł się na polską ziemię, a konkretniej do Tomaszowa Mazowieckiego. Brązowy medal w sprincie wywalczyła Andżelika Wójcik.

Jako pierwsze zaprezentowały się panie w dywizji B na 500 metrów. Wśród nich mieliśmy Karolinę Bosiek (39,05 s), Igę Wojtasik (39,44 s) oraz Wiktorię Dąbrowską (40,31 s). Nasze łyżwiarki zajęły kolejno siódmą, dziesiątą i dwudziestą szóstą lokatę.

Później na lód wyjechali panowie na 1000 metrów. Najwyżej sklasyfikowany z nich – na dziewiątej pozycji był Piotr Michalski (1:10,85). Dalej mieliśmy Markę Kanię (1:11,23) i Jakuba Piotrowskiego (1:11,32). Nasi panczeniści uplasowali się na kolejno piętnastej i szesnastej lokacie. Na dwudziestym pierwszym miejscu zmagania zakończył Marcin Bachanek (1:12,23).

Na ostatniej pozycji na 3000 metrów była Olga Piotrkowska (4:42,93).

Bieg masowy mężczyzn w dywizji B padł łupem Artura Janickiego (8:29,68). Niewiele niżej (jedenasta lokata) znalazł się Szymon Pałka (8:34,10).

W dywizji A na 500 metrów świetnie zaprezentowała się Andżelika Wójcik. Jej czas 38,16 s. pozwolił na wskoczenie na trzeci stopień podium. Zdecydowanie słabiej (dziewiętnaste miejsce) wypadła Martyna Baran (39,24 s).

Czternaście setnych od pudła dzieliło Damiana Żurka na dystansie 1000 metrów. Ostatecznie Polak zajął szóstą pozycję (1:09,94).

Nieudany przejazd na 3000 metrów zaliczyła Magdalena Czyszczoń. Doświadczona polska łyżwiarka uplasowała się na piętnastym miejscu (4:22,70) z gigantyczną stratą do zwyciężczyni Ragne Wiklund.