fot: Fenerbahce Voleybol

Atakująca reprezentacji Polski Magdalena Stysiak oczarowała kibiców obronną akcją w derbowym spotkaniu pomiędzy ekipami ze Stambułu, w którym Fenerbahce Opet pokonał na wyjeździe THY, a polska atakująca została najskuteczniejszą zawodniczką meczu.

Zespół trenera kadry narodowej Polski Stefana Lavariniego zmierzył się w 12. kolejce tureckiej ligi przeciw THY w fali przeciwnika. Nie pierwszy raz po zmianie barw znakomity mecz rozegrała polska atakująca Magdalena Stysiak, która zanotowała 23 punkty, w tym dwa z zagrywki. Stysiak grała na wysokiej skuteczności w ataku – skończyła 49 %. Statystyki wybornej atakującej reprezentacji Polski miały oczywiście kosmiczny wpływ na przebieg i rezultat derbowego spotkania, aczkolwiek oczy kibiców rozbroiła jedna z akcji defensywnych Stysiak. W zaawansowanej części decydującego seta, wychowanka siatkarza Wieluń w ekstremalnie trudnej sytuacji podbiła piłkę uciekająca w pole Fenerbahce nogą, w ramach tej samej akcji popisała się jeszcze jedną obroną, tym razem w stylu stricte siatkarskim, by zdecydowanie przyczynić się do wygrania przez zespół widowiskowej akcji.

Fenerbance Opet Stambuł wygrał z THY 3-1 i było to jedenaste zwycięstwo podopiecznych Stefano Lavariniego, które przewodzą z 34 punktami tabeli tureckiej ekstraklasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!