fot: X/Piast Gliwice

W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Lecha Poznań 1:0, a gola na wagę pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie dla Piasta zdobył z rzutu karnego Patryk Dziczek.

Od początku spotkania to Lech dominował i próbował zagrozić bramce rywali. Piast ustawiony głęboko w defensywie wyczekiwał kontrataków i jeden z nich mógł zakończyć się golem, gdy Amayew otrzymał podanie i mógł wyjść na czystą pozycję, jednak został w ostatnich chwili zatrzymany. W 31. minucie Velde zagrał do Ishaka, który źle przyjął piłkę, którą wybili poza pole karny zawodnicy Piasta. W 44. minucie Velde wpadł w pole karne i uderzył obok bramki.

W 61. minucie Gholizadeh zagrał wzdłuż pola karnego, a piłka minęła nabiegającego Ishaka. Chwile później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kalstrom, a fantastyczną interwencją popisał się Szymański. W 777. minucie jedną z nielicznych akcji Piasta wykończył Ameyaw, którego strzał obronił Mrozek. W 78. minucie w polu karnym faulowany był Huk, a sędzia po analizie VAR wskazał na rzut karny, który wykorzystał Patryk Dziczek. Po stracie gola Lech rzucił się na rywali, jednak nie potrafił pokonać Szymańskiego i w swoim ostatnim w tym roku spotkaniu na własnym stadionie doznał porażki z Piastem Gliwice, który wygrał pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie.