CHRISTIAN VITAL Legia Warszawa fot. Rafał Bondaruk polski-sport.com

W drugim meczu kolejnej rundy FIBA Europe Cup Legia gromi litewski zespół BC Jonava CBET. Ekipa z kraju naszych sąsiadów nie prowadziła w tym spotkaniu ani przez chwilę.

Legia w pierwszej połowie budowała swoją przewagę, ale robiła to powoli. Warszawianom brakowało celnych rzutów zza łuku. Trener Kamiński miał z tyłu głowy słaby występ zespołu w niedzielę przeciwko Śląskowi w lidze, ale jednak również porażkę w pierwszym meczu tej rundy FIBA Euro Cup. Legia nie forsując tempa po dwudziestu minutach prowadziła 49:40. Nie wyglądała źle, ale też bez ogromnych rewelacji. Dopiero po zmianie stron, gdy włączyli się do ofensywy Christian Vital (34 pkt w meczu, 4 zbiórki, 3 asysty i 5 przechwytów) oraz Ray Cowells (20 pkt) Legia momentalnie odjechała Jonavie. Przewaga w trzeciej kwarcie warszawskiego zespołu przekraczała trzydzieści oczek. Gdy wydawało się, że legioniści tracili część przewagi szybko jednak w czwartej odsłonie odzyskali ją z nadwyżką. Swoje dorzucali Aric Holman i Łukasz Kolenda.

Po dwóch spotkaniach Legia ma bilans 1-1 i pozostaje w grze o awans. W tej fazie każdy zespół ma do rozegrania w grupie po sześć spotkań. Do dalszej fazy awansują dwa najlepsze.

LEGIA WARSZAWA – BC JONAVA CBET  111:72  (26:20, 23:20, 36:13, 26:19)