KADRE GRAY GTK Gliwice fot. Karol Makowski polski-sport.com

Trefl przegrywa 79:85 z Tauron GTK Gliwice w Sopocie. Trzecia kwarta pokrzyżowała plany gospodarzy na wygraną i tym samym goście odnieśli piąte zwycięstwo w OBL. Najwięcej punktów zdobył Martins Laksa – 24. Dodatkowo potrójną zdobyczą popisał się Kadre Gray dla GTK.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna z Sopotu, która zdobyła osiem punktów z rzędu. GTK dokonał przełamania, ale tylko na moment. Trefl dołożył kolejne cztery punkty i prowadził 13:2. Zespół z Gliwic próbował dogonić rywala, ale udało mu się zmniejszyć stratę jedynie do sześciu oczek. Gospodarze grali bardzo dynamicznie, a w ciągu czterech minut zdobyli piętnaście punktów. Pozwoliło im to na powiększenie przewagi do 13 oczek.

Drugą kwartę otworzył zespół z województwa śląskiego, zdobywając dwa punkty. Podopieczni trenera Tabaka, szybko jednak odpowiedzieli i zanotowali kolejne pięć punktów. Goście musieli zacząć działać, aby nie stracić szansy na wygraną.  Zaprezentowali najpierw serię siedmiu punktów z rzędu, a następnie ośmiu punktów, bez żadnego straconego. Tym samym zmniejszyli przewagę do sześciu oczek. Na niecałe dwie minuty do końca pierwszej połowy, dorzucili jeszcze pięć punktów, a strata stopniała do trzech.

Przez dwie minuty trzeciej kwarty, żadna z drużyn nie zdobyła punktu. Do akcji pierwsi wkroczyli zawodnicy Gliwic, którzy zdobyli osiem punktów pod rząd. Trafili m.in. Łukasz Frąckiewicz i Joshua Price, a ich drużyna prowadziła pięcioma punktami. Przeszkodził im faul na Mikołaju Witlińskim i jego wykorzystane rzuty osobiste. Mimo to podopieczni trenera Turkiewicza, szli mocno do przodu i zdobywali kolejne punkty. Laksa trafił za trzy, a Terry Henderson Jr. dołożył swoje cztery punkty. Przewaga ich zespołu, wzrosła do 11 punktów. W ostatniej kwarcie Trefl gonił przeciwnika i udało mu się nawet zbliżyć na dwa punkty. Jednak presję ostatnich minut wytrzymał GTK i finalnie wygrał całe spotkanie z sześcioma punktami przewagi.

Trefl Sopot – Tauron GTK Gliwice: 79:85 (33:20,17:27,7:20,22:18)

Trefl Sopot:  Best 21, Barnes 12, Witliński 8, Musiał 7, Zyskowski 7, Tomczak 7, Varadi 7 (8 zbiórek i 11 asyst), Van Vliet 5, Scruggs 5

Tauron GTK Gliwice: Laksa 24, Price 16 (10 zbiórek), Gray 11 (11 zbiórek i 12 asyst), Frąckiewicz 10 (7 zbiórek), Henderson Jr. 10, Mcewen 5, Bender 4, Busz 3, Śnieg 2