Dragana Stanković KGHM BC Polkowice fot. Karol Makowski polski-sport.com

W Gorzowie Wielkopolskim dziś odbyła się ligowa inauguracja nowej hali Gorzów Arena mogącej pomieścić 3500 widzów. Inauguracja wypadła bardzo dobrze. Nie dość, że pełna hala oglądała spotkanie Orlen Basket Ligi Kobiet to jeszcze gorzowianki wygrały z nie pokonaną do tej pory ekipą z Polkowic.

Popisy strzeleckie Chloe Bibby i Eleny Tsineke oraz pogoń w drugiej połowie przez gorzowianki powodowało, że emocji w meczu na szczycie OBLK nie brakowało. Waleczna pod koszami eks zawodniczka polkowickiego klubu Weronika Telenga z kolejnym dobrym występem. Jej pojedynki z Draganą Stanković i Brianą Fraser były ozdobą spotkania. W pierwszej kwarcie długo wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce polkowiczanki odskoczyły na siedem oczek. W drugiej odsłonie dalej przyjezdne starały się budować większą przewagę, ale największą różnicę jaką sobie wypracowały to dziesięć oczek. Po zmianie stron przez moment było nawet 41:52 dla gości po trafieniu Stanković. Ale jeszcze w tej kwarcie gospodynie pokazały, ze nie należy ich skreślać. Potrafiły zbliżyć się na cztery oczka do rywalek. W czwartej kwarcie „Pomarańczowe” długo się skutecznie broniły przed atakami gorzowianek. Ale do czasu. Gdy na cztery minuty do końca Anna Jakubiuk zmniejszała straty do dwóch oczek, by po chwili po trójce Chloe Bibby gospodynie wyszły na moment na prowadzenie. Właśnie końcówka spotkania to skuteczne akcje tych dwóch zawodniczek z Gorzowa sprawiły, że miejscowe dowiozły wygraną do końca.

Chloe Bibby zakończyła spotkanie z dorobkiem 32 punktów (8/14 za trzy) i 5 asyst. Elena Tsineke dodała 19 oczek i 8 asyst oraz 3 przechwyty. Dla Polkowic 15 oczek, 7 zbiórek i 5 bloków zapisała na swoim koncie Dragana Stanković. Po 14 dorzuciły Emila Kośla oraz Weronika Gajda. Ta ostatnia dołożyła również 6 zbiórek i 8 asyst.

POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA AJP GORZÓW WLKP. – KGHM BC POLKOWICE  93:89  (22:29, 19:21, 23:19, 29:20)