fot: PKO Ekstraklasa

Puszcza Niepołomice zremisowała z Jagiellonią Białystok 3:3 w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Beniaminek przegrywał po pierwszej połowie 0:3, a w drugiej części spotkania po dwóch golach Artura Crăciuna i trafieniu Artura Siemaszki doprowadziła do wyrównania.

Wicelider tabeli sptkanie rozpoczął znakomicie, bo już w dziesiątej minucie Bartłomiej Wdowik uderzył z rzutu wolnego, a piłka po odbiciu od muru wpadła obok zaskoczonego Oliwiera Zycha. Siedem minut temu drużyna z Białegostoku prowadził już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Nene, który wykorzystał podanie Mateusza Skrzypczaka i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. W 28. minucie Jagiellonia wyprowadziła kolejny cios, a zrobił to Jesús Imaz, który wykorzystał zagranie od Nene i strzałem z 10 metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Przed przerwą przyjezdni byli blisko zdobycia czwartego trafienia, ale Zych wygrał pojedynek sam na sam z Jose Naranjo. W 41. minucie głową uderzał Naranjo, a piłka przeszła obok bramki Puszczy.

Druga część spotkania rozpoczęła się niespodziewanie od gola dla Puszczy Niepołomice. Artur Siemaszko zdecydował się na indywidualną akcję i po przebiegnięciu kilkunastu metrów wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W 57. minucie przyjezdni mogli odpowiedzieć za sprawą Dominika Marczuka, który otrzymał podanie na jedenasty metr i minął już bramkarza rywali, jednak uderzył wysoko nad bramką. W 63. minucie rzut karny podyktowany na gola zamienił Artur Crăciun. W 71. minucie Wdowiak ponownie próbował zaskoczyć Zycha strzałem z rzutu wolnego, jednak tym razem górą był bramkarz gospodarzy. W 80. minucie boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki opuścić musiał Taras Romanczuk. Puszcza przewagę wykorzystała zaledwie trzy minuty później, gdy ponownie gola z rzutu karnego zdobył Crăciun. W doliczonym czasie gry Jagiellonie od straty bramki po strzale Mateusza Cholewiaka uratowała poprzeczka.