fot: Fortuna 1. Liga

Chrobry Głogów przegrał na własnym stadionie 1:4 z GKS-em Katowice w meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dzięki zwycięstwu GKS awansował na jedenaste miejsce w tabeli.

Przyjezdni objęli prowadzenie w piętnastej minucie, gdy Antoni Kozubal zdecydował się na strzał zza pola karnego i pokonał bramkarza rywali. W 21. minucie podanie od Shuna Shibaty otrzymał Sebastian Bergier, którego strzał na poprzeczkę odbił Damian Węglarz. W 43. minucie gospodarze wyrównali po tym jak rzut karny wykorzystał Mikołaj Lebedyński. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry goście ponownie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Oskar Repka. Druga połowa rozpoczęła się po myśli, bo już w 49. minucie wynik podwyższył Arkadiusz Jędrych. W 53. minucie Shun Shibata zagrał wzdłuż bramki, a do piłki doszedł Antoni Kozubal, który zdobył swojego drugiego gola w meczu. W 67. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Biel, który przegrał pojedynek z Dawidem Kudłą. W 85. minucie z dystansu strzelał Christian Aleman a ze strzałem zawodnika gości poradził sobie Węglarz.