Polski Cukier Toruń
fot: plk.pl

Arriva Polski Cukier wygrywa z WKS-em Śląsk Wrocław 78:75 w Toruniu. To siódme zwycięstwo gospodarzy, a siódma porażka dla wicemistrzów Polski.

Spotkanie rozpoczął Artsiom Parakhouski ze Śląska i jego dwa punkty. Szybko odpowiedział Polski Cukier, który wykorzystał dwa rzuty wolne. Aljaz Kunc dołożył swoją trójkę, a Wojciech Tomaszewski trafił za dwa. Tym samym drużyna z Torunia prowadziła 7:4. Stratę próbowali zmniejszyć Aleksander Wiśniewski i Hassani Gravett, który zdobył sześć punktów z rzędu, dla wrocławskiej ekipy. Andrii Voinalovych dodatkowo trafił trójkę, a jego drużyna prowadziła czterema punktami. Po stronie gospodarzy, do akcji wkroczył  Goran Filipović i ponownie Tomaszewski, a ich punkty pozwoliły na doprowadzenie do remisu. WKS wyszedł dwa razy na prowadzenie, najpierw dzięki celnym koszom Dusana Miletića, a po chwili za sprawą Voinalovycha.

Drugą kwartę Toruń rozpoczął wyjściem na prowadzenie, dzięki celnej trójce Arika Smitha. Po chwili jego koledzy dołożyli kolejne dwie trójki, a podopieczni trenera Subotića mieli przewagę siedmiu punktów. Przełamania dokonał Mateusza Zębski, a do remisu 34:34 doprowadził Voinalovych. Gospodarze nie odpuszczali i już za chwilę trafili kolejna trójkę. Trafił Kunc, który dołożył jeszcze dodatkowe trzy punkty. Wicemistrz Polski dogonił rywala jeszcze przed końcem połowy, a swoje akcje kończyli Michał Sitnik i Zębski.

Po przerwie lepiej zaczął WKS, który wyszedł na prowadzenie pięcioma punktami. Polski Cukier dogonił gości, za sprawą Smitha i Treya Diggsa i wyszli na prowadzenie 55:51. Ostatnią kwartę gospodarze otworzyli serią siedmiu punktów z rzędu. Przewaga wynosiła już dziewięć punktów. Mimo to zespół trenera Winnickiego, też zaliczył siedem punktów, zdobytych pod rząd. Strata zmalała do dwóch punktów, lecz gospodarze znowu ruszyli do szybkiego ataku i powiększyli przewagę do dziesięciu oczek. Goście musieli szybko zareagować, aby nie stracić szansy na zwycięstwo. Zmniejszyli stratę do tylko dwóch punktów, ale finalnie nie zdołali pokonać zespołu z Torunia.

Arriva Polski Cukier Toruń – WKS Śląsk Wrocław: 78:75 (20:22,24:22,11:7,23:24)

Arriva Polski Cukier Toruń: Diggs 22, Kunc 19, Smith 15, Tomaszewski 7, Diduszko 5, Filipović 4, Cel 3, Lipiński 3, Vucić 0

WKS Śląsk Wrocław: Zębski 15, Gołębiowski 13, Voinalovych 12, Gravett 10, Parakhouski 9, Miletić 8, Wiśniewski 5, Sitnik 3, Hlebowicki 0