fot: Fortuna 1 Liga

W zaległym spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1, dla którego była to siódma domowa porażka w sezonie. Dzięki zwycięstwu Chrobry awansował na 14. miejsce w tabeli, a Zagłębie z jedenastoma punktami na koncie plasuje się na ostatnim 18. miejscu.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Sosnowcu nie zobaczyli goli. W drugiej części spotkania wynik w 51. minucie otworzył Mateusz Ozimek, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Mateusza Kosa. Zaledwie 180 sekund później goście prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Dawid Hanca, który wykorzystał podanie od Mikołaja Lebedyńskiego i uderzeniem z siedmiu metrów podwyższył wynik spotkania. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry nadzieje w korzystny wynik gospodarzy wlał Marek Fabry, który jak się okazało, zdobył jedynego gola dla Zagłębia w meczu.