WKS Śląsk przegrywa w samej końcówce z Buducnost VOLI Podgorica 79:80 we Wrocławiu. Wicemistrzowie Polski ponieśli kolejną porażkę w EuroCupie. W spotkaniu wyróżnili się Joe Bryant Jr. – 18 punktów oraz Dusan Miletić – 17 punktów (11 zbiórek).

Mecz lepiej rozpoczęli wrocławianie, którzy wyszli na prowadzenie 5:0. Za trzy trafiał Aleksander Wiśniewski, a dwa punkty dołożył Daniel Gołębiowski. Po stronie gości odpowiedział Vladimir Mihailovic, trafiając za dwa. Śląsk jednak zdobył kolejne punkty, tym razem sześć pod rząd i prowadził 11:3. Andrii Voinalovych dołożył jeszcze pięć punktów, a jego drużyna miała przewagę 11 oczek. Rywal próbował gonić, a pomagały mu w tym celne kosze Marvina Jonesa i Yogiego Ferrella. Miejscowi utrzymali siedmiopunktową przewagę, przed końcem kwarty.

Drugą kwartę zespół z Podgoricy, otworzył trzema punktami, zdobytymi przez Brandona Paula. Odpowiedział Bryant Jr., trafiając trójkę. Goście nabrali jednak tempa i zanotowali serię siedmiu punktów pod rząd. Tym samym doprowadzili do remisu 25:25. WKS szybko jednak zareagował i zdobył pięć punktów. Za trzy trafił Wiśniewski, a dwa punkty dołożył Miletić. Buducnost sukcesywnie zmniejszał przewagę, a pierwszą połowę zakończył z dwupunktowym prowadzeniem.

Po przerwie, goście ruszyli do ataku ze zdwojoną siłą. Zdobyli dziesięć punktów z rzędu i prowadzili już 46:34. Na chwilę przeszkodził im Voinalovych i jego celny rzut osobisty. Zespół z Podgoricy nie zatrzymywał się i po chwili miał już przewagę 17 punktów. Po stronie Śląska, stratę próbowali zmniejszyć Miletić i Hassani Gravett. Swoje punkty dołożyli również Michał Sitnik i Bryant Jr., a przewaga rywala zmalała do ośmiu punktów.

Czwartą kwartą zainaugurował Miletić, celnym rzutem za dwa. Rywal zdobył za to sześć punktów z rzędu i powiększył przewagę do 12 oczek. Trafiał m.in. Marko Jagodic-Kuridza i Jones. Po stronie Śląska swoje akcje kończyli Voinalovych i Sitnik, a strata WKS-u zmalała do siedmiu punktów. Swoje 11 punktów dołożył również Bryant Jr., w tym cztery z wykorzystanych rzutów osobistych. Przewaga tym samym zmalała do sześciu punktów, ale rywal trafił trójkę powiększając przewagę. Zespół trenera Winnickiego próbował powalczyć o zwycięstwo, ale finalnie przegrał spotkanie

WKS Śląsk Wrocław – Buducnost VOLI Podgorica: 79:80 (22:15,12:21,16:22,29:22)

WKS Śląsk Wrocław: Bryant Jr. 18, Miletić 17, Voinalovych 15, Sitnik 9, Wiśniewski 8, Gravett 8, Gołębiowski 4, Parakhouski 0, Zębski 0, Piśla 0, Hlebowicki 0

Buducnost VOLI Podgorica: Ferrell 17, Wright IV 12, Jones 11, Mihailovic 11, Makoundou 9, Jagodic-Kuridza 8, Williams 7, Paul 3, Slavkovic 2, Popovic 0