W Abu Zabi trwa pokazowy turniej tenisowy ”World Tennis League”, w którym udział biorą Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. Polscy reprezentanci grają dla drużyny „Hawks” wraz z Casperem Ruudem oraz Caroliną Garcią. W inaugurującym meczu zespół Jastrzębi poległ z Sokołami.

W pierwszym spotkaniu ”Hawks” zmierzyli się z ”Falcons” (Sokołami), w skład, których wchodzą Taylor Fritz, Sumit Nagal, Jelena Rybakina i Sorana Cirstea.

Na początek w deblu Hurkacz wraz z Norwegiem Ruudem starli się z Fritzem i Nagalem. O ile inaugurujące wymiany głównie padały łupem duetu polsko-norweskiego, o tyle później bywało już różnie. W trzecim gemie Hurkacz wraz z Ruudem zostali przełamani, ale szybko odrobili straty, i byli o krok od zwycięstwa w secie. Swojego dobrego położenia nie wykorzystali i przegrali w tie-breaku

W kolejnym meczu Hurkacz towarzyszył w mikście Garcii. Niestety i ta potyczka nie zakończyła się po myśli drużyny Jastrzębi. Polsko-hiszpańska para przegrała z Fritzem/Cirsteą 2:6. O honor ekipy ”Hawks” musiała zatem powalczyć Iga Świątek.

Raszynianka rozpoczęła od debla z Garcią. Ich rywalkami były Jelena Rybakina i Sorana Cistea. Spotkanie mogło podobać się fanom, ponieważ widzieliśmy w nim sporo widowiskowych zagrań. Ostatecznie jednak dwa przełamania wylądowały po stronie rywalek Polki i Hiszpanki. Świątek i Garcia natomiast musiały zadowolić zaledwie jednym odbiorem podania, przez co przegrały 4:6.

W ostatnim pojedynku z udziałem Igi Świątek pierwsza rakieta świata miała ratować drużynę Jastrzębi mierząc się w singlu. W nim miała godną rywalkę – Elenę Rybakinę, z którą nie wygrała od 2021 r. Tym razem jednak to nasza reprezentantka była lepsza od Kazaszki łamiąc ją pod koniec seta, i zwyciężając 6:4. O tym kto wygra cały mecz Jastrzębi z Sokołami decydował super tie-break. Ten niestety padł łupem Rybakiny (10-8).